20.07.2013

Medale w pływaniu nie dla suwalczan

W piątek, w pierwszym dniu rozgrywanych w Drzonkowie pływackich zawodów w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (MP 17-18 latków) i Mistrzostw Polski Juniorów 15-letnich w Oświęcimiu na podium zabrakło pływaków MUKS Olimpijczyk Suwałki.

W OOM w finale A wyścigu na 200 m dow. wystartowała Alicja Szczytko. Suwalczanka, mająca drugi wynik w stawce pływaczek (2:03.87), ostatecznie ukończyła rywalizację na 6. miejscu (208.44, w el. 5 - 2:09.62). Szóste miejsce, w stawce siedmiu startujących, wywalczyła sztafeta MUKS w rywalizacji 4 x 200 m dow. (A. Szczytko, Natalia Szczytko, Ewelina Bartoszewicz, Arleta Aleksandrowicz - 9:13.46).

W rywalizacji 15-latków 5. miejsce w wyścigu na 400 m zmiennym zajęła Barbara Bożena Błuś (5:22.51, w el. 7. 5:26.55; w zgłoszeniu miała trzeci czas - 5:19.22), a 7. na tym samym dystansie wśród chłopców Jakub Januszanis (4:54.38, w el. 3 - 4:50.65 rek. życ.; w zgłoszeniu 2 wynik - 4:54.54).

Lokaty suwalczan w I dniu zawodów

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży:

Alicja Szczytko: 19. na 50 dow. - 28.40 i 6 na 200 dow. - 2:08.44

Natalia Szczytko: 30 na 50 dow. - 29.07 i 31. na 200 dow. - 2:23.71

Ewelina Bartoszewicz: 16. na 100 motyl - 1:09.78

Arleta Aleksandrowicz: 28 na 200 dow. - 2:20.38 i 45 na 50 dow. - 33.62

sztafeta: A. Sczytko, N. Sczytko, E. Bartoszewicz, A. Aleksandrowicz - 6. na 4 x 200 dow. - 9:13.46