01.02.2015

Mistrzostwa Polski. Sześć medali dla SKB Litpol-Malow

Dwa złote, trzy srebrne, jeden brązowy medal oraz dwa miejsca 5-8 to bilans startu badmintonistów SKB Litpol-Malow Suwałki na zakończonych dzisiaj w Sobótce 51. Indywidualnych Mistrzostwach Polski Elity. W najciekawszym meczu finałów Adam Cwalina i Przemysław Wacha, po 59 minutach gry, w trzech setach pokonali Łukasza Morenia i Wojciecha Szkudlarczyka, rewanżując się tym samym za porażkę przed rokiem.

Drugie złoto dla suwalskiego klubu wywalczyła Kamila Augustyn w grze pojedynczej kobiet. Kamila sięgnęła też po srebro w mikście z Michałem Łogoszem. Dwa krążki dla SKB Litpol-Malow dorzuciła pozyskana w tym sezonie Magdalena Witek. Magda zdobyła srebro w deblu z klubową koleżanką Moniką Bieńkowską i brąz  w mikście z byłym kolegą klubowym Miłoszem Bochatem z Solca Kujawskiego.

- Oczekiwałem lepszego występu niż przed rokiem i tak się stało – podsumowuje mistrzostwa Jerzy Szleszyński, prezes SKB. – W historii bywało już lepiej, ale ten występ jest dowodem na naszą silną pozycję w polskim badmintonie. W mikście naciera młodzież, ale musi potwierdzić to w następnych zawodach. Niespodzianką są rozstrzygnięcia w męskim singlu. Dokładamy kolejne medale do klubowego skarbca. Trzeba dążyć do tego, żeby mieć 100 tytułów mistrzowskich i 200 medali ogółem na mistrzostwach elity. Do takich osiągnięć jeszcze daleko, ale jesteśmy w stanie to zrobić.

To był ostatni sprawdzian przed inauguracją ekstraklasy, która zainauguruje rozgrywki już w sobotę i niedzielę turniejem w Suwałkach. My zagramy w nim bez Indonezyjki, która wzmocni naszą drużynę w drugim turnieju w Białymstoku i w finale, o którego organizację zabiegamy. W tej sytuacji w meczu z Hubalem przegramy raczej obie męskie gry singlowe, ale powinniśmy wygrać oba deble i miksta. Języczkiem u wagi będzie singiel kobiet. Ten mecz może się zakończyć wynikiem 3:3 i rozstrzygnie go złoty set. Pozostałe mecz powinniśmy, podobnie jak Hubal, wygrać zdecydowanie. Zapraszamy na sobotę i niedzielę na spotkanie z elitą polskiego badmintona, zwłaszcza na niedzielny nasz mecz z Hubalem (godz. 14.00)

Wyniki finałów i medaliści 51. Indywidualnych Mistrzostw Polski Elity:

Gra pojedyncza mężczyzn:

Mateusz Dubowski (3/4, Hubal Białystok) – Adrian Dziółko (1, Hubal) 2:0 walkower

1. Mateusz Dubowski (3/4, Hubal Białystok)

2. Adrian Dziółko (1, Hubal)

3. Mateusz Świerczyński (5/8, Orkan Przeźmierowo)

Gra podwójna mężczyzn:

Adam Cwalina (SKB Litpol-Malow)/Przemysław Wacha (1, Technik Głubczyce) - Łukasz Moreń (SKB Litpol-Malow)/Wojciech Szkudlarczyk (Sport-Art Lubin) 16:21, 21:19, 21:6

1. Adam Cwalina (SKB Litpol-Malow)/Przemysław Wacha (1, Technik Głubczyce)

2. Łukasz Moreń (SKB Litpol-Malow)/Wojciech Szkudlarczyk (Sport-Art Lubin)

3. Miłosz Bochat(MLKS Solec Kuj.)/Paweł Pietryja (3/4, Plesbad Pszczyna)

Adrian Dziółko(Hubal Białystok)/Mateusz Szałankiewicz(Unia Bieruń)

Gra podwójna kobiet:

Monika Bieńkowska/Magdalena Witek (3/4) - Agnieszka Wojtkowska/Aneta Wojtkowska (Technik Głubczyce) 10:21, 20:22

1. Agnieszka Wojtkowska/Aneta Wojtkowska (Technik Głubczyce)

2. Monika Bieńkowska/Magdalena Witek (3/4)

3. Ewa Piotrowska/Edyta Tarasewicz (1, Hubal Białystok)

Kinga Rudolf/Agata Stelmaszczyk (Kolejarz Częstochowa)

Gra mieszana:

Michał Łogosz/Kamila Augustyn (5/8) - Paweł Pietryja(UKS Plesbad Pszczyna)/Aneta Wojtkowska (1, Technik Głubczyce) 17:21, 19:21

1. Paweł Pietryja(UKS Plesbad Pszczyna)/Aneta Wojtkowska (1, Technik Głubczyce)