21.08.2019

MKS Ślepsk Malow Suwałki. Bartosz Bołądź i Joshua Tuaniga polecą na Puchar Świata do Japonii?

Bartosz Bołądź, który od tygodnia w Suwałkach przygotowuje się z zespołem Ślepska Malowu do debiutanckiego sezonu w PlusLidze, znalazł się w 25-osobowym, szerokim składzie kadry narodowej na Puchar Świata w Japonii.

Atakujący suwalskiej drużyny (na zdjęciu), który powoływany był już na rozgryki ligi Światowej a  z Vitalem Heynenem pracował też w swoim dotychczasowym klubie – niemieckim Friedrichshafen, rozmawiał z selekcjonerem, który stwierdził, że chce go zabrać na zaplanowany w dniach 1-15 października turniej.  Oprócz gospodarzy z Japonii oraz Polski, wezmą w nim udział Argentyna, Brazylia, Stany Zjednoczone, Kanada, Włochy, Rosja, Iran, Australia, Egipt i Tunezja. 

- Jeszcze nic nie jest przesądzone, będziemy rozmawiać z trenerem – mówi Wojciech Winnik, prezes Ślepska Malowu. – Z jednej strony wyjazd na Puchar Świata byłby olbrzymia promocją zarówno dla Bartka, jak i klubu, ale już inaczej sytuacja wygląda pod względem sportowym. Nasz atakujący będzie miał bardzo mało czasu na zgranie z zespołem. Zapewne tydzień wcześniej musiałby wyruszyć na zgrupowanie kadry, a PlusLiga rusza już 26 października.

Przez pierwsze dni przygotowań siatkarze suwalskiej ekipy, złożonej z 8 zawodników, którzy wywalczyli mistrzostwo I ligi i 5 pozyskanych, poznawali się, ostrożnie wchodzili w rytm zajęć w siłowni, na pływalni i w hali. Od tego tygodnia treningi są już intensywniejsze, ale trener Andrzej Kowal wciąż nie może korzystać z szóstego nowego siatkarza, Joshuy Tuanigi z USA. Jego brak szczególnie doskwiera, bo jest on rozgrywającym.  

- Wiedzieliśmy, że Tuaniga będzie uczestniczył w rozgrywkach panamerykańskich, a teraz od selekcjonera reprezentacji USA spodziewamy się szybkiej informacji, czy znowu powoła naszego zawodnika – mówi prezes suwalskiego klubu. – Jeżeli tak, to będziemy musieli zaprosić innego rozgrywającego na treningi i sparingi Kacper Gonciarz nie może przecież przecież non-stop przebywać na boisku.

Pierwszy mecz kontrolny beniaminek Plusligi rozegra za niespełna dwa tygodnie, a rywalem będzie najprawdopodobniej jedna z rosyjskich drużyn.

Wojciech Drażba

Fot. MKS Ślepsk Malow Suwałki

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
02.18.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.35% 4.2186 4.3038
USD 0.51% 3.8922 3.9708
GBP 0.40% 5.0625 5.1647
CHF 0.43% 3.9654 4.0456
18.02.2020

Prace lic i mgr

Dodaj nowe ogoszenie