17.07.2017

MTB. Trzy złote medale suwalczan na Białorusi [zdjęcia]

W miniony weekend zawody z cyklu Maratony Kresowe rozegrano nad białoruską częścią Kanału Augustowskiego. W zawodach „Суседзi 2017” (Sąsiedzi 2017) uczestniczyło ponad 740 zawodników z Białorusi, Polski ( w tym 10 z Klubu Rowerowego MTB Suwałki), Litwy, Rosji i innych krajów.

Suwalczanie udając się na Białoruś skorzystali z bezwizowego przejścia granicznego w Rudawce. Odprawa graniczna trwała ok. 15 minut, a na miejscu startu zawodnicy byli już po upływie pół godziny, pokonując na rowerach 8 km i podziwiając jednocześnie  piękno przyrody  między śluzą Kużyniec a śluzą Dąbrówka.

Niezwykle malownicza Śluza Dąbrówka położona w pobliżu miejscowości Sopoćkinie to miejsce startu i mety zawodów. Trasa zawodów była bardzo urozmaicona, więc jej pokonanie dostarczało wielu wrażeń. Było wiele pięknych widoków na otwartych przestrzeniach, solidne wzniesienia do pokonania, leśne odcinki, a nawet rzeczka do sforsowania.

Jak zwykle zawodnicy MTB Suwałki i z tych zawodów nie wrócili z pustymi rękami.

Na dystansie Maraton (66 km) Sylwester Szymański wywalczył złoto w kategorii Mężczyźni M6.

Na dystansie Półmaraton (40 km) Małgorzata Walendzewicz zdobyła złoto w kategorii Kobiety Fit K5, a  Andrzej Bąkała – również złoto w kategorii Mężczyźni M6.

Następne zawody to wyprawa  do Chełma na Lubelszczyźnie, gdzie kolarze będą ścigać się dwa dni, w tym jeden w ramach Mistrzostw Polski XCT.

Trzymajcie kciuki !

 Tekst: Stanisław Kamiński

Foto: Marek Kulikowski

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
22.04.2018

Fachowcy budowlani

Dodaj nowe ogoszenie