14.02.2019

Na inaugurację 25. kolejki Lechia wygrywa z Norwidem, opinie po meczu Ślepsk -Mickiewicz [zdjęcia]

Dobiega końca runda zasadnicza I ligi siatkarzy. Na inaugurację 25. kolejki Lechia Tomaszów Maz. wygrała 3:1 w Częstochowie z Norwidem. Ten wynik ucieszył wicelidera Ślepsk (dziś więcej o tym meczu) i trzecią w tabeli Stal Nysa, które we wtorek po 3:0 wygrały zaległe mecze 19. kolejki.

W sobotę pięć spotkań 25 kolejki, a na jej zakończenie we wtorek w Suwałkach Ślepsk podejmie Krispol.

Jak już informowaliśmy w zaległym meczu 19. kolejki siatkarze Ślepska Suwałki pokonali we własnej hali UKS Mickiewicz Kluczbork 3:0 (25:17, 25:18, 25:20) i, przy równej liczbie punktów ze Stalą, ale dzięki większej liczbie zwycięstw, awansowali na pozycję wicelidera.

Pierwszą partię spotkania od serii świetnych zagrywek rozpoczął Cezary Sapiński 5:1. Goście mieli duże problemy z dobrym przyjęciem serwisu. Kluczborczanie nie mieli zamiaru się poddać. Po krótkiej przerwie równie dobrą zagrywką odpowiedział Artur Pasiński 4:5. Przez moment drużyny grały punkt za punkt 8:7. Jednak z czasem inicjatywę na boisku przejęli gospodarze 12:7. Suwalczanie utrzymywali dobrą skuteczność w ataku. Siatkarze UKS Mickiewicz robili w co w ich mocy, aby nawiązać równą walkę z przeciwnikiem. Jednak to MKS dyktował warunki gry 16:10. Ręki w polu serwisowym nie zwalniał Kamil Skrzypkowski. W tej sytuacji trener Mariusz Łysiak zdecydował się na zmianę atakującego - miejsce Mateusza Frąca zajął Patryk Napiórkowski. Końcówka to popisowa gra Ślepska Suwałki w każdym elemencie. Dobrze czytali grę rywali i ustawiali szczelny blok 23:16. Z kolei przyjezdni popełniali sporo błędów w ataku. Wygraną skutecznym atakiem przypieczętował Patryk Szwaradzki 25:17.

Set numer dwa od bardzo dobrej gry rozpoczęli goście 4:1. W tym fragmencie gry to ekipa z Suwałk zaczęła popełniać proste błędy 3:6. Gospodarze ani myśleli się poddać i dość szybko doprowadzili do remisu 10:10. Coraz skuteczniejszy na skrzydle był Jakub Rohnka 12:12 i 14:12. Z kolei na środku siatki nie do zatrzymania był Wojciech Siek 16:12. Gra zespołu z Kluczborka stanęła w miejscu. Podopiecznym Mariusza Łysiaka nie można było odmówić walki 15:18. Jednak ostatnie słowo należało do MKS-u Ślepsk Suwałki, który tę partię wygrał 25:18. W ostatniej akcji goście zaserwowali piłkę w siatkę.

Podopieczni Mateusza Mielnika poszli za ciosem i w kolejnej partii szybko objęli prowadzenie 4:1. Siatkarze z Kluczborka walczyli i pomimo niekorzystnego wyniku starali się nawiązać walkę z rywalem. W połowie seta udało się im doprowadzić do remisu 12:12. Serią dobrych zagrywek popisał się Jędrzej Maćkowiak 14:12. Suwalska drużyna nie złożyła broni, wręcz przeciwnie. Punkt po punkcie zaczęła odrabiać straty 14:14 i 20:16. Zawodnicy MKS-u do końca już kontrolowali grę i pewnie zwyciężyli w ostatnim secie do 20 i całym meczu 3:0. "

- Cieszy nie tylko wynik, ale i styl w jakim pokonaliśmy Mickiewicza – w rozmowie z naszym portalem mówił Mateusz Mielnik, trener Ślepska. – Przełamaliśmy wreszcie pecha, który sprawiał, że po zwycięstwach z silnymi rywalami przegrywaliśmy z zespołami z dolnej połówki tabeli. Mickiewicz pomimo przegranej pozostawił po sobie dobre wrażenie. To zespół ambitny, walczący o każdą piłkę, ale na pokonanie nas było to za mało. Praktycznie w każdym secie, a szczególnie w ich końcówkach dyktowaliśmy warunki gry, a rywal nie był w stanie nas zatrzymać, wybić z rytmu.

A prezes i atakujący Ślepska Wojciech Winnik tak mówił w rozmowie z portalem www.siatka.org „ – Złapaliśmy dobrą formę pod koniec starego roku, poza tym jednym tygodniem, kiedy przytrafiła nam się wpadka i wciągu czterech dni przegraliśmy dwa mecze. Teraz kontynuujemy dobrą serię spotkań. Mamy jeszcze rezerwy, mam nadzieję, że forma będzie jeszcze szła ku dobremu, bo cel jest jeden – play-off. Jesteśmy nauczeni po zeszłym sezonie, gdzie zespół, który zajął wysokie miejsce, miał prawie dwa razy tyle punktów w tabeli, potrafił przegrać rywalizację w ćwierćfinale, mówię tutaj o naszej walce z AGH. Cały czas sypiemy sobie popiół na głowę, cały czas dużo pracy przed nami. Wiemy, że cierpliwością i solidną pracą tych czternastu zawodników i pięciu trenerów możemy osiągnąć razem sukces”.

A to pomeczowe komentarze:

„Niestety....Przegrywamy...zaległe, wyjazdowe spotkanie z Ślepsk Suwałki Rywal był dzisiaj zdecydowanie lepszy, rywal był dzisiaj za mocny...Suwałki okazały się dzisiaj nie do zdobycia...to wpis na facebooku Mickiewicza.

- Gratulujemy gospodarzom, którzy byli dziś zdecydowanie za mocni dla naszego zespołu. Życzmy Ślepskowi powodzenia w pozostałych meczach rundy zasadniczej i play-off. Nam pozostaje walka o utrzymanie się na zapleczu siatkarskiej ekstraklasy i wierzymy, że ten cel zrealizujemy. W Suwałkach czuliśmy się świetnie, atmosfera na meczu też super i tak trzymajcie... – to pomeczowa wypowiedź jednego z kibiców Mickiewicza, dodajmy kibiców sympatycznych, którzy sercami byli ze swoją drużyną, ale potrafili też docenić klasę siatkarzy i kibiców Ślepska.

SYMPATYCZNEJ DRUŻYNIE Z KLUCZBORKA ŻYCZYMY: U3MAJCIE SIĘ W I LIDZE!!!

Po meczu z Mickiewiczem statystyki siatkarzy Ślepska są następujące:

Patryk Szwaradzki (254/35/8), Wojciech Winnik (146/9/6) – atakujący,

Jewgieni Kapaiev (96/13/10), Mateusz Laskowski (18/4/6), Jakub Rohnka (228/19/19), Kamil Skrzypkowski (196/31/17) - przyjmujący,

Jakub Macyra (2/0/1), Łukasz Rudzewicz (143/6/50), Cezary Sapiński (146/26/27), Wojciech Siek (124/5/44) – środkowi,

Kacper Gonciarz (28/6/10), Jan Tomczak (11/3/6) – rozgrywający,

Paweł Filipowicz (1/0/0), Jakub Krupiński (0/0/0) – libero.

Wynik i pary 25. kolejki

Czwartek, 14.02.

Norwid Częstochowa – Lechia Tomaszów Maz.  1 : 3 (25:22, 21:25, 22:25, 22:25)

Ślepsk Suwałki – Krispol Września  18:30 mecz telewizyjny

Tabela (w kolejności: lokata, nazwa zespołu, mecze, zwycięstwa, punkty, stosunek setów, stosunek małych punktów):