13.03.2018

Olecko. Pływacka Otyliada 2018 pod dyktando suwalczan [zdjęcia]

Rozegrany w Olecku w nocy z 17 na 18 marca ogólnopolski nocny maraton pływacki Otyliada 2018 zdominowali pływacy z Suwałk, którzy w kategorii mężczyzn zajęli wszystkie miejsca na podium, a wśród pań suwalczanka była druga.

Zawody został rozegrane na nowoczesnym obiekcie w Olecku stały na wysokim poziomie, a o świetną atmosferę zadbali  nie tylko organizatorzy ale i wspomagających ich wolontariusze.

Rewelacyjnie spisali się pływacy z Suwałk. W klasyfikacji triumfował Krzysztof Wandzioch, który przepłynął aż 20 km, o dwa kilometry mniej przepłynął drugi  Bartosz Bełdyga, a o 4,7 km mniej od zwycięzcy trzeci w klasyfikacji  Maciej Chmielewski. W klasyfikacji kobiet drugie miejsce zajęła suwalczanka Monika Matyszczyk, która przepłynęła 8 km.

Spośród innych suwalczan rywalizujących na Oleckiej pływalni można wymienić m.in. Jana Chmielewskiego, Jarosława Perkowskiego czy Patryka Piszczatowskiego.

Maraton był pierwszym poważniejszym startem przed nadchodzącym sezonem. Krzysztof w najbliższych dniach startuje w Półmaratonie w Warszawie oraz Maratonie w Dębnie w biegach. A już niedługo przed naszymi sportowcami następne starty w biegach, triathlonie, pływaniu Masters oraz na wodach otwartych.