06.04.2014

Patryk Sobolewski bohaterem rezerw Wigier

W sobotnim wygranym 4:2 wyjazdowym meczu Wigier II Suwałki z Victorią Jedwabne bohaterem suwalskiej drużyny był bramkarz Patryk Sobolewski. Nie tylko popisał się kilkoma fantastycznymi paradami, ale też obronił rzut karny. Suwalczanie zrewanżowali się Victorii za jesienną porażkę w Suwałkach 0:3. Polonia Raczki przegrała 0:1 z Koroną Dobrzyniewo, a ważne zwycięstwo odniósł Gieret Giby, który w derbach Sejneńszczyzny pokonał w Sejnach Pomorzankę 4:2.

Do przerwy lepsze wrażenie sprawiała Pomorzanka, ale to ona, po kontrze rywali, straciła gola. Osiem mnut po przerwie było już 2:0 dla Gieretu. I wówczas arbiter usunął z boiska piłkarza z Gib, co wykorzystali gospodarze strzelając kontaktowego gola z karnego. Gieret, grający w osłabieniu, nie odpuszczał i ponownie uzyskał dwubramkową przewagę. Ostatnie 10 minut to ataki Pomorzanki i gol w 85 min. na 2:3. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego goście po raz czwarty umieścili piłkę w bramce Pomorzanki i pewnie wygrali mecz 4:2 (jesienią 2:0 dla Gieretu) .

wyniki 19. kolejki
Pomorzanka Sejny - Gieret Giby 2:4 (0:1). Bramki: 0:1 - Tarlecki (40), 0:2 - Mickiewicz (53), 1:2 - Macianis (60-karny), 1:3 - Tarlecki (79), 2:3 - Macianis (85), 2:4 - Piaścik (90).

Victoria Jedwabne - Wigry II Suwałki 2:4 (0:1). Bramki; 0:1 - Widejko (45), 0:2 - Pomian (46), 1:2 - Przybylski (58), 1:3 - Omilianowicz (78), 1:4 - Radzio (80), 2:4 - Kossakowski (82).

Polonia Raczki - Korona Dobrzyniewo 0:1,

Rudnia Zabłudów - Forty Piątnica 1:0, Sudovia Szudziałowo - Biebrza Goniądz 0:4, Orlęta Czyżew - Krypnianka Krypno 0:0,  Ruch Wysokie Mazowieckie - Iskra Narew 1:2.

Program 20. kolejki
12-13 kwietnia: Wigry II - Sudovia, Biebrza - Rudnia, Forty - Pomorzanka, Gieret - Ruch, Iskra - Polonia, Korona - Orlęta. Mecz: Włókniarz Białystok - Victoria 0:3 vo (Włókniarz wycofał się z rozgrywek).
Pauzuje: Krypnianka.