15.03.2016

Piłka nożna. Brąz lektorów z parafii Bożego Ciała [zdjęcia]

W Gołdapi rozegrano Mistrzostwa Diecezji Ełckiej w halowej piłce nożnej ministrantów – lektorów (szkoły ponadgimnazjalne) o Puchar Biskupa Ełckiego Jerzego Mazura. Dwa pierwsze miejsca zajęły zespoły z parafii w Gołdapi, oparte na juniorach Rominty, a na miejscu trzecim uplasowali się lektorzy z suwalskiej parafii Bożego Ciała prowadzonej przez Ojców Franciszkanów.

- Zwycięska drużyna reprezentować będzie diecezje na mistrzostwach Polski w Rzeszowie, a nam na osłodę zostały brązowe medale i nagroda dla najlepszego bramkarza, którą odebrał Krzysiek Kłoczko – o mistrzostwach w Gołdapi opowiada o. Jacek Szczepanik. – Byliśmy o jedne błąd sędziego od srebrnego medalu, ale cóż, taki jest sport. W meczu z drugą drużyną Gołdapi remisowaliśmy i ten wynik dawał nam wicemistrzostwo diecezji. Niestety, w końcówce spotkania zawodnik gospodarzy pod nasza bramką wyciągną piłkę zza linii końcowej boiska, dograł do kolegi, a ten pokonał naszego bramkarza. Widziałem sytuację z bliska, piłka była poza boiskiem i gra powinna zostać przerwana. Dlaczego sędzia tego nie zrobił? Nie wiem, ale to raczej pytanie do sędziego. Szkoda, bo duch sportowej rywalizacji powinien obejmować nie tylko zawodników, ale i sędziów.

W drużynie lektorów z parafii Bożego Ciała wystąpili: Kacper Bogdan, Krzysztof Kłoczko, Kacper Kowalczuk, Paweł Milewski, Wojciech Milewski, Kacper Rutkowski, Mateusz Wasilewski, Piotr Wasilewski.

W turnieju wystąpiły też drużyny lektorów z suwalskich parafii św. Piotra i Pawła i NSPJ.      

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
10.18.2018 Kupno Sprzedaż
EUR 0.13% 4.2499 4.3357
USD 0.68% 3.6837 3.7581
GBP 0.01% 4.8365 4.9343
CHF 0.31% 3.7109 3.7859
18.10.2018

MŁODSZY INŻYNIER

Dodaj nowe ogoszenie