21.05.2019

Piłka nożna kobiet. Brak szczęścia, dokładności? Zła passa nie opuszcza RESO Akademii 2012

Dwa zwycięstwa, jeden remis i cztery porażki to bilans RESO Akademii 2012 w rundzie wiosennej II ligi grupy mazowieckiej. W niedzielne przedpołudnie podopieczne Grzegorza Twarowskiego przegrały kolejny mecz. Tym razem uległy 2:3 Włókniarzowi Białystok.

Spotkanie Włókniarza Białystok z RESO Akademia zakończyło się wynikiem 3:2, chociaż bramka Magdaleny Mackiewicz była oblegana przez białostocznki.  Taki wynik to zasługa udanych interwencji Magdy i kiepskiej skuteczności rywalek, którym udało się strzelić, można powiedzieć jedynie, albo aż trzy bramki.

Dwie zdobyte przez suwalski zespół wpadły w 87 minucie i w doliczonym czasie spotkania. Ich autorką byla Aleksandra Bieryło, a asysty zaliczyły Karolina Zabawska (po rzucie wolnym) i Magdalena Suchocka (po dwójkowej akcji  przez połowę boiska z Bieryło).

W tym spotkaniu nie zagrała Anna Stankiewicz, która doznała kontuzji (złamanie obojczyka) podczas ostatniego meczu w Suwałkach. W meczu z Włokniarzem trener Akademiczek zostal zmuszony do zmiany już w 38 minucie, bowiem kontuzji kolana nabawila się Joanna Ciruk.

Kolejny mecz suwalskie piłkarki rozegrają w niedzielę, 26 maja, o godzinie 15:00 na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Suwałkach. Ich rywalkami będą zawodniczki Wilgi Garwolin, zajmującej 11. miejsce w tabeli, tracącej do Akademiczek 10 punktów.