30.04.2019

Piłka nożna kobiet. Suwalczanki marnowały okazje i zremisowały po raz drugi w historii [zdjęcia]

Wynikiem 1:1 zakończył się II ligi RESO Akademia 2012 z Victorią Bartoszyce. To jest dopiero drugi remis w historii suwalskiego klubu.

Akademiczki czują wielki niedosyt. Rywalki piłkę do bramki skierowały w 24 minucie spotkania, a autorką gola była Julia Klonowska. W 41 minucie wyrównała Aleksandra Bieryło, która po wykonanym przez Annę Stankiewicz rzucie wolnym i odbitej piłce od poprzeczki, skierowała piłkę głową do siatki przeciwniczek.

Po zmianie stron bramkę Magdaleny Mackiewicz intensywnie atakowały zawodniczki z Bartoszyc. Jednak napastniczki Victorii zostały skutecznie zatrzymane.

Najdogodniejszą sytuację do zdobcyia bramki miały  gospodynie, na korzyść których, poi zagraniu piłki reką, podyktowano rzut karny. Do jego wykonania stanęła Aleksandra Bieryło. Niestety, jej strzał został obroniony i mecz zakończył się podziałem punktów.

Kolejny mecz suwalskie piłkarki rozegrają już w najbliższą niedzielę (5 maja). W spotkaniu wyjazdowym zmierzą się z GOSiR Piaseczno.