06.11.2018

Piłka nożna kobiet. Suwalczanki sprawiły sensację, wygrały z niepokonaną dotąd Ząbkovią Ząbki

Ten mecz na pewno zapadnie w pamięci na bardzo długo. RESO Akademia 2012 Suwałki po dramatycznym boju wygrała 6:4 z liderem II ligi z Ząbek, który we wcześniejszych 10 spotkaniach zdobył 28 na 30 możliwych punktów .

Kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Oba zespoły wymierzały cios za ciosem, gol za golem, a w ciągu 90 minut padło ich aż 10. Hat-tricka ustrzeliła suwalska napastniczka Aleksandra Bieryło.

Po raz pierwszy do siatki rywalek Aleksandra Bieryło trafiła w 6 minucie, po prostopadłym podaniu Izabeli Łady. Po kwadransie gry ząbkowianki doprowadziły do remisu. Odpowiedź RESO była natychmiastowa. Brak porozumienia między obroną a bramkarką przyjezdnych wykorzystała Aleksandra Bieryło, ponownie umieszczając piłkę w bramce. Ta sytuacja mocno zdenerwowała Ząbkovię, która jeszcze śmielej zaatakowała bramkę Wiktorii Dziurdź. W 28 minucie liderki wywalczyły rzut rożny, po dośrodkowaniu z którego strzałem głową zdobyły gola na 2:2.

Podopieczne Grzegorza Twarowskiego i Karola Piaścika nie były dłużne. Trzy minuty później, po rajdzie lewą stroną, Izabela Łada oddała skuteczny strzał na dłuższy słupek, dając prowadzenie 3:2.  W 39. minucie zmagań Magdalena Kuch, grająca na lewym skrzydle zeszła do środka i silnym uderzeniem, umieściła piłkę w siatce suwalskiej golkiperki Wiktorii Dziurdź. Do przerwy było 3:3.

Trzy minuty po wznowieniu gry, po strzale z dystansu, na prowadzenie wyszły zawodniczki Ząbkovii.  Jak się potem okazało, to było wszystko, na co gospodynie pozwoliły faworytkom. Już po dwóch minutach do remisu doprowadziła Anna Stankiewicz, która wykorzystała rzut wolny z niemal 20 metrów.

Kwadrans przed końcem swoją pierwszą bramkę w barwach RESO Akademii 2012 zdobyła najmłodsza w zespole Marta Wieczorczuk. W 77 minucie,  po wykonanym przez Zuzannę Skrodzką rzucie wolnym, piłkę, która przeleciała nad obrończyniami, uderzeniem z woleja umieściła w bramce przyjezdnych po raz trzeci Aleksandra Bieryło, ustanawiając wynik na 6:4.

Jeszcze tylko derby województwa

W tę sobotę, 10 listopada o 11:00 na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Suwałkach (ul. Zarzecze 26) RESO Akademia 2012 rozegra  zaległy mecz z Włókniarzem Białystok, beniaminkiem II ligi i tym spotkaniem zakończy rundę jesienną .

AB

RESO Akademia 2012 Suwałki - Ząbkovia Ząbki 6:4 (3:3)

Bramki: 1:0 - Aleksandra Bieryło 6, 1:1 -  Magdalena Górecka 15, 2:1 – Aleksandra  Bieryło 18, 2:2 -  Anna Rudy 28, 3:2 -  Izabela Łada 31, 3:3 - Magdalena Kuch 39, 3:4 - Anna Kodym 48, 4:4 - Anna Stankiewicz 50, 5:4 Marta Wieczorczuk - 72, 6:4 Aleksandra Bieryło - 77.

RESO Akademia 2012: Wiktoria Dziurdź – Joanna Ciruk, Ewa Pacewicz, Natalia Ołów, Anna Stankiewicz, Zuzanna Skrodzka, Karolina Zabawska (90 Żaneta Staszyńska), Julia Smyk (46 Marta Wieczorczuk), Izabela Łada, Aleksandra Radzewicz, Aleksandra Bieryło.