08.05.2019

Piłka nożna kobiet. Suwalczanki tylko z honorowym golem w Piasecznie

Przegraną 1:2 zakończył się wyjazdowy mecz 16. kolejki II ligi grupy mazowieckiej RESO Akademia 2012 Suwałki z GOSiR Piaseczno.

Mimo że przy piłce głównie utrzymywały się suwalczanki, to jednak gospodynie już w pierwszej połowie zdobyły dwie bramki. Pierwsza z nich padła już w 13 minucie spotkania, a kolejna już w 32 minucie, po rzucie karnym.

Tuż przed przerwą do zmiany zmuszony został Grzegorz Twarowski, bowiem kontuzji doznała Izabela Łada. Jej miejsce zajęła Aleksandra Bieryło, która w 67 minucie , po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, uderzeniem głową pokonała bramkarkę gospodyń. Niestety, tylko na tyle stać było w tym dniu Akademiczki. Mecz zakończył się wynikiem 2:1, a trzy punkty zostały w Piasecznie.

GOSiR Piaseczno – RESO Akademia 2012 2:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Dominika Kowalska 13, 2:0 Oliwia Malewska 32, 2:1 Aleksandra Bieryło 67.

Żółte kartki: Anna Stankiewicz , Ewa Pacewicz (obie RESO Akademia 2012).

RESO Akademia 2012: Magdalena Mackiewicz – Laura Frąckiewicz, Natalia Ołów, Ewa Pacewicz, Anna Stankiewicz, Izabela Łada (42 Aleksandra Bieryło), Julia Smyk, Aleksandra Radzewicz, Aurelia Kotarska (70 Marta Wieczorczuk), Katarzyna Iwaszko, Magdalena Gryszkiewicz oraz Joanna Ciruk.

Victoria Bartoszyce  0-0 Pogoń Zduńska Wola

Kolejny mecz piłkarki RESO Akademii 2012 rozegrają na bocznym boisku Stadionu Miejskiego  w Suwałkach już w najbliższą niedzielę (12 maja) o godzinie 15:00. Ich rywalkami będą zawodniczki KU-AZS UW Warszawa, które zajmują 6 lokatę, wyprzedzając suwalczanki o 4 punkty.

Kolejka 17 - 11-12 maja

Victoria Bartoszyce    - Stomil Olsztyn                                 11 maja, 13:00

Pogoń Zduńska Wola - GOSiR Piaseczno                            12 maja, 17:00

Akademia 2012 Suwałki - KU-AZS UW Warszawa       12 maja, 15:00

Tygrys Huta Mińska - Włókniarz Białystok                          11 maja, 16:00

Ząbkovia Ząbki - Wilga Garwolin                                        12 maja, 12:00

Loczki Wyszków - MOSiR Sieradz                                      12 maja, 13:00