07.04.2019

Piłki nożna kobiet. Trzynasta kolejka szczęśliwa dla suwalskich zawodniczek [zdjęcia]

Zwycięstwem RESO Akademii 2012 Suwałki zakończyła się 13. kolejka rozgrywek II ligi grupy mazowieckiej. Rozegrane na bocznym boisku Stadionu Miejskiego spotkanie ze Stomilem Olsztyn zakończył się wynikiem 4:3.

Pierwszą bramkę, po podyktowanym rzucie karnym za dotknięcie piłki ręką przez stopera Akademiczek – Laurę Frąckiewicz, zdobyła w 7 minucie, ale dopiero po dobitce, olsztynianka Daria Augustyniak. Na wyrównującego gola suwalscy kibice musieli czekać aż do 21 minuty spotkania. Po strzale Anny Stankiewicz z rzutu wolnego i trąconej przez Izabelę Ładę piłki, która zmieniła tor lotu, bramkarka przeciwniczek musiała wyciągać ją z siatki. Goście na prowadzenie wyszły w 33 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:2.

W 56 minucie piłkę w siatce z rzutu wolnego umieściła Anna Stankiewicz, wyrównując wynik spotkania na 2:2. Na prowadzenie 3:2 gospodynie wyprowadziła w 76 minucie Aleksandra Bieryło, która przelobowała bramkarkę Stomilu. Kolejnego gola, w 87 minucie znowu z rzutu wolnego zdobyła niezawodna w tym meczu Anna Stankiewicz, doprowadzając do wyniku 4:2.
W doliczonym czasie, olsztynianki strzeliły ostatniego już gola, ustanawiając tym samym wynik końcowy 4:3.

- Spodziewaliśmy się trudnego spotkania, już od pierwszych minut zespół gości narzucił swoje warunki gry i szybko objął prowadzenie.
Cieszy, że zawodniczki Reso Akademia 2012 nie ustąpiły w tym trudnym momencie i zabrały się do odrabiania strat - mówi Wojciech Kowalewski, prezes Akademii 2012. - W efekcie zwycięstwo z bardzo dobrym zespołem Stomilu Olsztyn i cenne trzy punkty.
Ważne jest aby w kolejnym spotkaniu podtrzymać tę passę i atmosferę w zespole. Jeszcze nie osiągnęliśmy celu wyznaczonego na ten sezon, więc czeka nas dużo pracy. Wierzę, że trenerzy Grzegorz Twarowski i Karol Piaścik odpowiednio wykorzystają ten dobry start w rundzie wiosennej i natchną zespół do kolejnych zwycięstw.

AB

Fot: Marcel Kwiatkowski

RESO Akademia 2012 Suwałki - Stomil Olsztyn 4:3 (1:2)
Bramki: 0:1 - Daria Augustyniak 7-karny , 1:1 – Izabela Łada 21, 1:2 - Daria Waszczuk 33, 2:2 Anna Stankiewicz 56, 3:2 Aleksandra Bieryło 76, 4:2 Anna Stankiewicz 87, 4:3 - Natalia Lenard 90+4.

RESO Akademia 2012: Magdalena Mackiewicz – Ewa Pacewicz, Laura Frąckiewicz, Natalia Ołów, Anna Stankiewicz, Aleksandra Radzewicz, Izabela Łada (90 Aurelia Kotarska), Julia Smyk (50 Zuzanna Skrodzka), Karolina Słoma (88 Karolina Gałażewska), Magdalena Suchocka (75 Magdalena Gryszkiewicz), Aleksandra Bieryło.
Trenerzy: Grzegorz Twarowski, Karol Piaścik, Paweł Pasiak.

Kolejny mecz suwalskie piłkarki rozegrają na wyjeździe z Pogonią Zduńska Wola. Spotkanie to odbędzie się 14 kwietnia o godzinie 16:00. W rundzie jesiennej mecz pomiędzy obydwoma zespołami zakończył się zwycięstwem Akademiczek 3:1. Rywalki po 13. kolejach tracą do suwalczanek 4 punkty i zajmują 8. miejsce w tabeli.