07.01.2017

Plebiscyt Przeglądu Sportowego. Maria Andrejczyk Odkryciem Roku

Podczas Gali Mistrzów Sportu 2016 oszczepniczka Hańczy Suwałki otrzymała nagrodę dla Odkrycia Roku. W tej kategorii Maria Andrejczyk pokonała piłkarza Bartosza Kapustkę i hokeistę Patryka Wronkę.

Odkrycie Roku jest jedną z kategorii towarzyszących Plebiscytowi Przeglądu Sportowego na 10 Najpopularniejszych Sportowców Polski. "Odkrycie ", podobnie jak "Drużynę" czy "Trenera" wybiera kapituła. Rewelacja konkursu olimpijskiego w rzucie oszczepem, 20-letnia Maria Andrejczyk, czwarta zawodniczka igrzysk w Rio, gdzie medal przegrała ledwie o 2 cm konkurowała ze swoimi rówieśnikami  - Bartoszem Kapustką, zawodnikiem drużyny, która grała w ćwierćfinale piłkarskich Mistrzostw Europy we Francji oraz Patrykiem Wronką, najlepszym strzelcem Mistrzostw Świata Dywizji 1 A w hokeju. Podopieczna trenera Karola Sikorskiego statuetkę odebrała podczas transmitowanej przez TVP 1 Gali Mistrzów Sportu w Teatrze Polskim w Warszawie. Wystąpiła w niej już bez ortezy, jaką nosiła od 20 grudnia, kiedy przeszła operację barku.

- Pewniej sie czuje na rzutni - zagaiła. - Dziękuje kapitule za "dobry"wybór.  Pierwszy raz smakuje najbardziej  - wprawiła zgromadzone w Teatrze Polskim znakomitości w doskonały humor.

Mieszkająca w Kuklach, studiujaca anglistykę w Białymstoku absolwentka sejneńskiego LO podziękowała kontrkandydatom do tytułu Odkrycie Roku, a przede wszystkim trenerowi i rodzicom, bez których wsparcia niczego by nie osiągnęła, a  także kibicom. Pozdrowiła też Suwałki i Sejny, w których, dzięki temu pierwszemu w historii regionu wyróżnieniu, zrobiło się dużo cieplej. 

Tegoroczny Plebiscyt zdominowali lekkoatleci. Statuetkę "Championa" za zdybycie pierwszego miejsca otrzymała Anita Włodarczyk, mistrzyni olimpijska i rekordzistka świata w rzucie młotem. Trzeci był wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem Piotr Małachowski. Pozostaje wierzyć, że nadejdzie czas specjalistki od rzutu oszczepem, że po tegorocznych mistrzostwach swiata w Londynie, a najpoźniej po igrzyskach olimpijskich w Pekinie wśród wybrańców kibiców, w wielkiej "10" znajdzie się Majka Andrejczyk.

WD 

 

Oto laureaci 82. Plebiscytu Przeglądu Sportowego

1. Anita Włodarczyk - lekkoatletyka

2. Robert Lewandowski - piłka nożna

3. Piotr Małachowski - lekkoatletyka

4. Rafał Majka - kolarstwo

5. Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj - wioślarstwo

6. Maja Włoszczowska - kolarstwo

7. Jakub Błaszczykowski - piłka nożna

8. Bartosz Zmarzlik - żużel

9. Karol Bielecki - piłka ręczna

10. Marta Walczykiewicz - kajakarstwo

udostępnij na fabebook
10.01.2017, 12:56:05

ja

Wydaje mi się, że troche mija się pan redaktor z faktami pisząc "oszczepniczka Hańczy Suwałki". Maria tylko występuje w barwach Hańczy a nie jest jej zawodniczką, z tego względu, że w Sejnach nie ma klubu lekkoatletycznego.

Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.24.2018 Kupno Sprzedaż
EUR 0.08% 4.1299 4.2133
USD 0.93% 3.3667 3.4347
GBP 0.58% 4.7172 4.8124
CHF 0.18% 3.4523 3.5221
23.04.2018

Meble drewniane

Dodaj nowe ogoszenie