25.02.2018

Pływanie - Grand Prix Puchar Polski. Dobre występy zawodników MUKS Olimpijczyk Suwałki [zdjęcia]

Filip Kosiński zdobył cztery złote i jeden srebrny medal w rywalizacji 14-latków, a Aleksandra Domoradzka wywalczyła srebrny i cztery brązowe krążki wśród 15-latek. Tak można streścić występy suwalczan w pierwszym w tym roku, sobotnio-niedzielnym mityngu cyklu Grand Prix Puchar Polski w Kozienicach.

W prestiżowych zawodach wystąpiło troje zawodników MUKS Olimpijczyk Suwałki - trenowana przez Katarzynę Salwecką 15-letnia Aleksdandra Domoradzka, jej rówieśnik Piotr Lenczewski oraz o rok od nich młodszy Filip Kosiński. Dwaj ostatni sa podopiecznymi Edwarda Deca. Cała trójka przygotowuje sie do letnich, zaplanowanych na przełom czerwca i lipca mistrzostw Polski w swoich kategoriach wiekowych.

Ola Domoradzka startowała w siedmiu konkurencjach. Pieciokrotnie plasowała sie na podium, a dwukrotnie tuz za nim

200 metrów zmienny z czasem 2,33,32 sek. - 4. miejsce

Piotr Lenczewski w kazdej z sześciu konkurencji, w których wystąpił, zjamowal wśród 15-latków miejsce 5.-8.

200 metrów klasyczny z czasem 2,56,53 sek. - 8. miejsce

100 metrów motylkowy z czasem 1,09,53 sek. - 5. miejsce

100 metrów klasyczny z czasem1,21,04 sek - 8. miejsce

100 metrów zmienny z czasem 1,12,02, sek. - 5. miejsce

100 metrów dowolny z czasem1,01,08 sek. - 6 miejsce

200 metrów zmienny z czasem 2,35,34 sek. - 5. miejsce

W najmłodszej kategorii wiekowej MUKS Olimpijczyk miał jednego reprezentanta, dla którego był to pierwszy występ w zawodach rangi Grand Prix.

Filip Kosiński wystąpił w sześciu konkurencjach. Cztery z nich wygrał w swojej kategorii, raz był drugi i raz tuż za podium.

Co ciekawe, na 100 m grzbietem w klasyfikacji open Filip był drugi, tylko za Radosławem Kawęckim. Na 100 m motylkiem i dowolnym zajął zaś w "generalce" 14 i 15. miejsce.

400 metrów zmienny z czasem 4,59,21 sek. - 4. miejsce

100 metrów motylkowy z czasem 1,00,08 sek. - 1. miejsce

200 metrów dowolny z czasem 1,59.41 sek. - 2. miejsce

200 metrów grzbietowy z czasem 2,09,78 sek. - 1. miejsce

100 metrów dowolny z czasem 55,39 sek. - 1. miejsce

100 metrów grzbietowy z czasem 59,27 sek. - 1. miejsce

W Kozienicach wystapił także suwalczanin Piotr Sadłowski, reprezentujący obecnie barwy Kormorana Olsztyn. W kategorii 17-18 lat Piotrek wygrał wyścig na 100 m motylkiem, a na 50 m tym stylem był 2.