18.03.2019

Pływanie. Udany występ suwalczan w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików [zdjęcia]

W sobotę i niedzielę w suwalskim Aquaparku z udziałem pływaków z 10 klubów (7 z woj. podlaskiego, w z warmińsko-mazurskiego, 1 - z mazowieckiego) rozegrana została I runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 i 13 – letnich. Gospodarze, pływacy MUKS Olimpijczyk Suwałki, wygrali klasyfikację medalową 12 – latków, a w grupei 13-latków zajęli trzecie miejsce.

Najlepszą 12-latką została Julia Domoradzka, która czterokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium startując w konkurencjach: 100 metrów stylem dowolnym, 400 m metrów stylem dow., 100 metrów stylem grzbietowym, 100 metrów stylem motylkowym.

Bardzo dobrze wypadł Mateusz Kusek, który po czterech startach w konkurencjach: 100 m dow. – 1 m-ce, 400 m dow. -1 m-ce, 200 m motyl. – 2 m-ce oraz 200 m zmiennym – 2 m-ce, uplasował się na drugim miejscu w klasyfikacji łącznej 12- latków.

Wśród 13-latek Aleksandra Chmielewska po czterech startach: 100 m dow. -1 m-ce, 100 m  grzb. -1 m-ce, 400 m dow. - 2 m-, 200 m grzb. - 2 m-ce, zajęła drugie w miejsce klasyfikacji generalnej.

W gronie medalistów znaleźli się także:

Joanna Bobrowska (13 l) 2 m-ce - 100 m stylem motyl.

Martyna Węgrzynowicz (13 l) 2 m-ce – 100 m stylem dow.

Michał Zieliński (13 l) 2 m-ce – 100 m i 3 m-ce 200 m stylem klas.

Aleksandra Dąbrowska (13 l) 3 m-e - 200 metrów stylem klas.

Izabella Salwecka (13 l) 3 m-ce – 100 metrów stylem motyl.

Borys Szczepaniak (12 l) 3 m-ce – 200 metrów stylem klas.

Dobre przygotowanie drużyny „Olimpijczyka” zaowocowało wywalczeniem złotych medali w konkurencjach sztafet:

sztafeta mieszana 4x50 metrów stylem dowolnym 12 - latków w składzie: Borys Szczepaniak, Julia Domoradzka, Olaf Piszka oraz Mateusz Kusek.

sztafeta mieszana 4x50 metrów stylem zmiennym 12 - latków w składzie Julia Domoradzka, Magdalena Brzozowska, Borys Szczepaniak, Mateusz Kusek.