23.10.2014

Po pięciosetowym boju Ślepsk w V rundzie PP

W rozgrywkach o Puchar Polski siatkarze Pekpolu Ostrołęka po raz trzeci podejmowali Ślepsk Suwałki i po raz drugi przegrali. W środowy wieczór ulegli ekipie Piotra Poskrobko 2:3. Suwalczanie w V rundzie (26.11.) podejmą KPS Siedlce. Ciekawostką jest to, że z ośmiu spotkań IV rundy gospodarze wygrali tylko dwa.

Mecz w OstroÅ‚Ä™ce lepiej zaczÄ™li gospodarze, którzy szybko odskoczyli rywalom na 5:2. Wprawdzie Åšlepsk zdoÅ‚aÅ‚ wyrównać na 6:6, ale byÅ‚ to ostatni remis w tym secie. Autowa zagrywka Bartka Klutha, dla którego byÅ‚ to debiut w wyjÅ›ciowej szóstce I-ligowca, oraz dwie akcje SzaÅ‚aÅ„skiego ponownie pozwoliÅ‚y Pekpolowi uzyskać trzypunktowa przewagÄ™ i kontrolujÄ…c grÄ™ podwyższyć jÄ… nawet do piÄ™ciu punktów (20:15, 24:19). W koÅ„cówce seta Åšlepsk zdobyÅ‚ siÄ™ na zryw, dwa punkty atakiem uzyskaÅ‚ Urbanowicz, a jeden Åšlepsk zdobyÅ‚ blokiem, ale ostanie zdanie należaÅ‚o do gospodarzy, dla których punkt zdobyÅ‚ Wdowiak obijajÄ…c blok i seta 25:22 wygraÅ‚ Pekpol.

W drugiej partii wyrównana walka trwaÅ‚a tylko do stanu 6:6. Suwalczanie po ataku Modzelewskiego w boisko i dwóch akutowych zbiciach gospodarzy objÄ™li prowadzeni 9:6, a po kolejnych kilku minutach podwyższyli do 15:10 i 20:13. Set skoÅ„czyÅ‚ siÄ™ wysokÄ… wygranÄ… goÅ›ci 25:18, a decydujÄ…cy punkt zdobyÅ‚ Bartek Kluth.

PoczÄ…tek trzeciego seta zapowiadaÅ‚ siÄ™ dobrze dla goÅ›ci, którzy uzyskali dwupunktowÄ… przewagÄ™ (4:2). Nie cieszyli siÄ™ niÄ… dÅ‚ugo, bowiem skuteczne akcje Wdowiaka, Cichockiego i Szczygielskiego daÅ‚y prowadzenie gospodarzom 9:6. Suwalczanom udawaÅ‚o siÄ™ na chwilÄ™ doprowadzać do remisu i walka punkt za punkt trwaÅ‚a aż do 19:19.  Wówczas, gÅ‚ównie po bÅ‚Ä™dach Åšlepska gospodarze odskoczyli na 24:22, a ostatni punkt, wsadem typu Marcin Gortat, zdobyÅ‚ SzaÅ‚aÅ„ski. Seta zatem gospodarze wygrali 25:22, objÄ™li prowadzenie w meczu 2:1 i byli o krok, a raczej seta od awansu do V rundy PP.

Set czwarty, który w koÅ„cówce byÅ‚ powtórkÄ… drugiego, zaczÄ…Å‚ siÄ™ kapitalnie dla goÅ›ci. Åšlepsk szybko objÄ…Å‚ prowadzenie 5:0, i wprawdzie gospodarzom udaÅ‚o siÄ™ zbliżyć siÄ™ na jeden punkt (10:9) to byÅ‚o wszystko co w tym secie byli w stanie uzyskać. Na parkiecie dzieliÅ‚ i rzÄ…dziÅ‚ Åšlepsk,a  w nim Bratek Kluth, który do koÅ„ca tej partii zdobyÅ‚ sześć punktów. Ostatni, ustalajÄ…cy wynika na 25:19, podopieczni Piotra Poskrobko zdobyli potrójnym blokiem na Wdowiaku.   .

Tie-breaka od prowadzenia 4:1 rozpoczÄ…Å‚ Åšlepsk. Pekpol jednak nie poddawaÅ‚ siÄ™. WyrównaÅ‚ na 4:4, a po chwili prowadziÅ‚ 7:5. Radość na trybunach w OstroÅ‚Ä™ce trwaÅ‚a krótko, bo zespoÅ‚y zmieniaÅ‚y strony przy wyniku 8:7 ale dla ... Åšlepska. I w tym momencie zaczęła siÄ™ walka punkt za punkt, która rozgrzaÅ‚a kibiców. Przy stanie 13:13 zablokowany zostaÅ‚ Kluth i gospodarze mieli piÅ‚kÄ™ meczowÄ…. Nie wykorzystali jej bo kapitalnym atakiem po przekÄ…tnej, po którym piÅ‚ka trafiÅ‚a  w ramÄ™ zawodnika gospodarzy i opuÅ›ciÅ‚a boisko, popisaÅ‚ siÄ™ Kamil Skrzypkowski. Kolejen dwa punkty; po jednym dla każdej z drużyn, zdobyÅ‚ Wdowiak i na tablicy wyÅ›wietliÅ‚ siÄ™  wynik 15:15. Atak Skrzypkowskiego o blok i minimalnie autowa zagrywka Klutha i kolejny remis 16:16. Ta dwójka zawodników goÅ›ci wzięła losy meczu w swoje rÄ™ce. Najpierw  Skrzypkowski obiÅ‚ blok rywali, a w nastÄ™pnej akcji Kluth atakiem po przekÄ…tnej zdobyÅ‚ punkt dajÄ…cy Åšlepskowi wygranÄ… w secie 18:16, a w meczu 3:2 i awans do V rundy PP. MVP spotkania zostaÅ‚ BartÅ‚omiej Kluth

Pekpol Ostrołęka - Ślepsk Suwałki 2:3 (25:22, 18:25, 25:22, 19:25, 16:18)
Åšlepsk: Gonciarz, Urbanowicz, Schamlewski, Kluth, Rudzewicz, Modzelewski – Andrzejewski oraz Skrzypkowski, Rawiak, SmoliÅ„ski