06.11.2017

Pogoń Zduńska Wola - RESO Akademia 2012 Suwałki 3:1. Były chęci i ambicja

Przed spotkaniem oba zespoły dzielił w drugoligowej tabeli zaledwie jeden punkt. Zapowiadało się ciekawe widowisko, i takie rzeczywiście było.

Mecz w Zduńskiej Woli  rozgrywany był na płycie ze sztuczną murawą, a grę dodatkowo utrudniał fakt, iż to boisko jest najmniejsze w całej lidze.

Od pierwszego gwizdka sędziego oba zespoły ruszyły do ataku, ale to RESO Akademia 2012 częściej była przy piłce. W 20 minucie suwalczanki wyszły na prowadzenie. Gola  z rzutu wolnego zdobyła Anna Stankiewicz, która strzałem z  25 metrów w kierunku dalszego słupka nie dala szans bramkarce Pogoni.

Trzy minuty później podwyższyć wynik mogła Izabela łada, ale po jej uderzeniu piłka trafiła w słupek.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, i tak się stało w 27 minucie. Silnym strzałem w krótki róg Julita Augustyniak doprowadziła do wyrównania. Akademiczki z Suwałk walczyły o ponowne wyjście na prowadzenie, a najlepszą sytuację miały w 44 minucie, kiedy bramkarka gospodyń uratowała swój zespół przed utratą drugiej bramki. Do przerwy 1:1.

Drugą połowę oba zespoły rozpoczęły z animuszem. Tuż po wznowieniu gry gospodynie wywalczyły rzut wolny około 20 metrów przed bramką suwalskiej drużyny, który na gola zamieniła Weronika Góra. Suwalczanki ruszyły do odrabiania strat, jednak przewagi nie udało się udokumentować zdobyciem bramki.

W 69 zespół gospodarzy przeprowadził szybką kontrę. Martyna Szymczak nie zmarnowała sytuacji sam na sam z Wiktoria Dziurdź i podwyższyła wynik na 3:1. RESO Akademia 2012 nie przestała wierzyć w możliwość sukcesu i jeszcze odważniej atakowała bramkę Pogoni, jednak bezskutecznie. Najpierw, w 73 minucie miejscowe przed stratą bramki uratowała poprzeczka, a w kolejnych sytuacjach minimalnie chybiały Ola Bieryło i Izabela Łada.

W związku z wycofaniem się z ligi zespołu KS Teresin, swój ostatni mecz w tym roku RESO Akademia 2012 Suwałki rozegra na wyjeździe z zespołem GOSIREK Piaseczno, w sobotę, 18 listopada o godz. 12:00.

POGOŃ Zduńska Wola – RESO Akademia 2012 Suwałki 3:1 (1:1)
Bramki: 0:1 – Anna Stankiewicz 20, 1:1 – Julita  Augustyniak 27, 2:1 - Weronika Góra 48,  3:1 - Martyna Szymczak 69.
Żółte kartki: N. Ołów (Pogoń), M. Sutowicz (RESO)

RESO Akademia 2012 Suwałki: Wiktoria Dziurdź – Ewa Pacewicz, Laura Frąckiewicz, Joanna Ciruk, Natalia Ołów (83 Julia Smyk), Anna Stankiewicz,  Zuzanna Skrodzka, Marta Wieczorczuk (60 Paulina Słowikowska), Karolina Zabawska (72 Żaneta Staszyńska), Aleksandra Bieryło, 4. Izabela Łada

POGOŃ Zduńska Wola: Beata Rogowska - Julia Szymczak, Ewelina Niciak, Olga Kopeć, Zuzanna Naumowicz - Michalina Sutowicz, Julita Augustyniak (88 Anita Kłos), Justyna Kapuściak , Weronika Góra - Martyna Szymczak, Justyna Kubik (85 Natalia Gierczak).

Gosirki Piaseczno - Ząbkovia Ząbki 4:2

Piastovia Piastów - Stomil Olsztyn 2:0

Jantar Ostrołeka - UMKS Zgierz 0:3