16.07.2017

Porażka Wigier II w sparingu ze Zniczem Biała Piska 1:3 [zdjęcia]

W pierwszym meczu sparingowym przed sezonem 2017/18 beniaminek podlaskiej IV ligi Wigry II Suwałki na własnym boisku przegrał 1:3 ze Zniczem Biała Piska, wicemistrzem warmińsko-mazurskiej IV ligi w sezonie 2016/17.

- Znicz wygrał zasłużenie, bo był zespołem dojrzalszym piłkarsko, bardziej doświadczonym lepiej zgranym i popełnił mniej błędów  w defensywie – podsumował spotkanie Kamil Lauryn, trener Wigier II. – Nie wynik w tym meczu był dla mnie najważniejszy, a okazja do sprawdzenia zawodników w rywalizacji z silnym przeciwnikiem. Zobaczyliśmy gdzie jesteśmy, a wiedząc gdzie chcemy być wiemy nad czym musimy jeszcze ciężej pracować. Przed nami jeszcze trzy tygodnie na wypracowanie formy, w tym tygodniowy obóz w okolicach Krakowa i dwa mecze sparingowe, jedne na obozie, drugi 5. sierpnia z Mamrami Giżycko.

Pierwsza połowa pod dyktando Znicza, który dłużej utrzymywał się przy piłce i częściej zagrażał bramce Krzysztofa Sztukowskiego. Ale pierwszego w tym meczu gola zdobyli gospodarze. W 19 minucie Paweł Stasiński wykorzystał błąd defensywy gości, w sytuacji sam na sam minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. Cztery minuty później sytuacja się powtórzyła, tyle tylko, że pod bramką Wigier II, a gola dla Znicza strzelił W. Żyrinowski.

W przerwie trenerzy dokonali szeregu zmian i mecz, ale to goście wykorzystali dwa błędy suwalczan w defensywie i zamienili je na gole. W 60 min. po niefortunnym zgraniu piłki głową przez Adriana Piekraskiego do debiutującego w bramce gospodarzy juniora Piotra Bagińskiego, ten chcąc  uchronić zespół przed utratą gola sfaulował napastnika Znicza i arbiter podyktował rzut karny dla gości. Na gola, myląc Bagińskiego, zamienił go Paweł Kossyk. Wynik meczu w 85 min. ustalił Konrad Radzikowski, a swój udział w tym golu miała defensywa gospodarzy. Suwalczanie mieli także kilka bramkowych okazji, ale albo, jak uczynił to Maciej Radaszkiewicz, za długo zwlekali z oddaniem strzału, albo na posterunku był bramkarz Znicza.

W sumie pożyteczny sprawdzian, w którym trenerzy Wigier II Kamil Lauryn i jego asystent Dominik Rykaczewski mieli okazję przyjrzeć się wszystkim zawodnikom, których w sobotę mieli do dyspozycji.

Wigry II Suwałki – Znicz Biała Piska 1:3 (1:1)

Gole: Paweł Stasiński 19 – W. Żyrinowski 23, Paweł Kossyk 60 karny, Konrad Radzikowski 85

Wigry II: Krzysztof Sztukowski (56. Piotr Bagiński) – Tomasz Stasiński (46. Mateusz Rojek), Adrian Piekarski (63. Bartosz Żybura), Tomasz Rytelewski (46. Paweł Wasilewski), Filip Rusiak (70. Rafał Łowczyński), Łukasz Szczerbowski (46. Igor Legenzow), Sylwester Wielgat (30. Patryk Jaworowski), Wojciech Bil (46. Przemysław Żukowski, 83. Maciej Ostrowski), Michał Kubas (46. Bartosz Gużewski), Paweł Stasiński (61. Kacper Cimochowski), Maciej Radaszkiewicz (61. Rafał Perka, 80. Radosław Ołów)