13.06.2018

Pracowity weekend kolarzy MTB Suwałki [zdjęcia]

W sobotę i niedzielę kolarze MTB Suwałki startowali w wyścigach Małej Ligi XC w Wólce Mlądzkiej, zawodach szkółek kolarskich w Kalinowie, a w niedzielę w Cross Country Góra Zamkowa w Bartoszycach, Maratonach Kresowych w Olecku i Grand Prix Kaczmarek Electric MTB w Żerkowie.

W zawodach cyklu Mała Liga XC, które odbyły się w podwarszawskiej Wólce Mlądzkiej wzięło udział czworo kolarzy Klubu Rowerowego MTB Suwałki.Typowa techniczna, aczkolwiek szybka trasa XC o długości około 3,5 km przygotowana przez organizatora była areną zmagań kolarzy. Miasteczko usytuowane w lesie przywitało nas wielkim upałem oraz bardzo suchym podłożem. Zawody przeprowadzone na rundach, Anna Pietkiewicz i Jakub Budziński przejechali 4 rundy, a Krzysztof Żebrowski i Jakub Jeromin 6 okrążeń.
Anna Pietkiewicz – 2 w kategorii Ladies,
Jakub Budziński – 1 w kategorii Junior Młodszy,
Krzysztof Żebrowski – 4 w kategorii Elita,
Jakub Jeromin – 4 w kategorii Junior.

Również w sobotę zawodnicy Suwalskiej Szkółki Kolarskiej rywalizowali w mocno obsadzonym wyścigu organizowanym przez szkółkę w Kalinowie. Nie był to łatwy wyścig, ale nasi chłopcy poradzili sobie znakomicie.
Najlepszy z naszej drużyny Olaf Chmielewski zajął miejsce tuż za pierwszą dziesiątką. Po ładnym finiszu ograł on kolejnego z naszych zawodników - Mikołaja Szeligę. Po Mikołaju na metę wjechali Igor Jaśkiewicz i debiutant Tymek Chmielewski. Po upadku na pierwszym okrążeniu z wyścigu wycofany został Czarek Pendras.

W niedzielę troje suwalczan wybrało zawody w stylu XC. Anna Pietkiewicz, Krzysztof Żebrowski i Jakub Budziński wystartowali w zawodach Cross Country Góra Zamkowa w Bartoszycach. Trasa miała długość około 2 km, poprowadzona była w centrum miasta nad rzeką Łyną i zawierała niezbędne elementy tego typu zawodów, czyli rock garden, belki, strome techniczne zjazdy, pętla zawierała niezliczoną ilość podjazdów oraz zakrętów. Wymagająca skupienia i techniki, mocnej nogi na podjazdach oraz umiejętności rozłożenia sił, gdyż kategoria

Amator to 8 okrążeń, a PRO 13!
Uzyskane wyniki w Bartoszycach:
Anna Pietkiewicz po zaciętej walce i bezbłędnej jeździe zajęła 1 miejsce wśród Pań,
Panowie po równej jeździe:
Krzysztof Żebrowski – 4 miejsce w kategorii Elita,
Jakub Budziński – 2 miejsce w kategorii Junior Młodszy.
Jazda w Bartoszycach dała bardzo dużo w postaci treningu techniki, która przyda się już za 3 tygodnie na górskim wyścigu etapowym Bike Adventure w Szklarskiej Porębie.

Również w niedzielę aż 17 zawodników z MTB Suwałki startowało w kolejnym wyścigu z cyklu Maratony Kresowe, tym razem w Olecku (Mazury Garbate), które debiutowało na szlaku Maratonów Kresowych. Trasa, jak przystało na Mazury Garbate,  to sporo charakterystycznych dla tych terenów „garbatych” szutrów przeplatanych fajnymi odcinkami specjalnymi. Był przyjemny strumyk dla ochłody, single, a nawet tajemniczy wiadukt. Niemal połowa trasy prowadziła przez lasy, więc przy upalnej pogodzie drzewa dawały przyjemny cień. Podjazdy były też na ostatnich kilometrach, więc warto było zachować trochę sił na końcówkę.

Na trasie w Olecku bardzo dobrze spisał się Jakub Jeromin, który zajął 3 miejsce w kategorii Junior (25 Open). Należy wspomnieć, że Kuba dzień wcześniej brał udział w zawodach cyklu Mała Liga XC, w których był 4 w swojej kategorii.
Dobrze spisał się również Tadeusz Hrynaszkiewicz, który startując po raz pierwszy w sezonie wywalczył 3 miejsce w kategorii Mężczyźni M5.
Na podium nie zabrakło również Małgorzaty Walendzewicz – 2 miejsce w kategorii Kobiety Fit K5.

W niedzielę nie zabrakło nas również w Wielkopolsce, Tomek Saczawa reprezentował nasz Klub na Grand Prix Kaczmarek Electric MTB w Żerkowie. Trudny, 28 kilometrowy odcinek z wieloma podjazdami i w piachu przejechał w 1 godz. i 19min. Tomek jest bardzo zadowolony ze swego przejazdu.

Tekst: Anna Pietkiewicz, Adam Więcko, Stanisław Kamiński
Foto: Leszek Żebrowski, Marek Kulikowski, Adam Więcko

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.26.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2665 4.3527
USD 0.00% 3.8321 3.9095
GBP 0.00% 4.8450 4.9428
CHF 0.00% 3.8024 3.8792
Dodaj nowe ogoszenie