20.04.2017

Puchar Polski. Wigry II Suwałki – Warmia Grajewo 0:3 [zdjęcia]

Piłkarze Wigier II Suwałki, lidera gr. II klasy okręgowej w ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu okręgu przegrali na własnym boisku 0:3 z trzecim zespołem IV ligi Warmią Grajewo i odpadli z rozgrywek. Teraz podopiecznym Kamila Lauryna pozostała już tylko walka o awans do IV ligi.

- Cóż, my chcieliśmy wygrać, ale nie wyszło, goście musieli i wygrali zasłużenie, bo byli w tym meczu zespołem dojrzalszym, lepszym – środowy mecz podsumował Kamil Lauryn, trener Wigier II. – O naszej przegranej zadecydowała bardzo słaba, chyba najsłabsza w tym sezonie pierwsza połowa. W drugiej było już lepiej i za postawę i walkę po przerwie chłopakom dziękuję. Warmii życzę powodzenia w dalszych pucharowych meczach, a my skupiamy się już tylko na utrzymaniu pierwszego miejsca w okręgówce i awansie do czwartej ligi.

W pierwszej połowie padły w sumie cztery gole, z których trzy uznał sędzia. Wszystkie po błędach w środku defensywy. Przy stanie 2:0 dla Warmii Patryk Sobolewski wybił piłkę, która już całym obwodem była w bramce (pod poprzeczką), a po dobitce Zubowskiego piłka odbiła się od poprzeczki i opuściła boisko. Nie uznanie gola dla Warmii nie było jedynym błędem arbitrów. Nieporozumieniem była też żółta kartka pokazana bramkarzowi Warmii za rzekomy faul w sytuacji w której to właśnie on był faulowany. Kontrowersyjnych decyzji arbitrów było więcej, co przekładało się na nerwowe spięcia, a w konsekwencji kartki na boisku i okrzyki dezaprobaty ze strony kibiców.

Wigry II Suwałki - Warmia Grajewo  0:3  (0:3)

Gole: Kamil Randzio 14, Damian Zubowski 17, Łukasz Domurat 42

W 76 min. Patryk Sobolewski obronił rzut karny egzekwowany przez Damiana Zubowskiego

Żółte kartki: P. Sobolewski, Stasiński, Szczerbowski, Kubas (x 2) – Gieniusz i Domurat

Czerwone kartki: Kubas (90 min.za drugą żółtą), Bil (po meczu – obaj Wigry)

Wigry II: P. Sobolewski – D. Sobolewski, Stasiński, Jankowski (23. Bil), Piekarski, Żybura (61. Kubas), Omilianowicz, Szczerbowski (78. Petelski), Rusiak, Legenzow, Jaworowski (55. Radaszkiewicz)

Warmia: Gieniusz – Arciszewski, Mikucki, Fernandes da Silva Junior, Stankiewicz, Domurat, Kozikowski, Randzio (69. Chyliński), Zubowski, Cybulski, Staniszewski (60. Mirwa)

Sędziowali: Radosław Jemielity oraz Marcin Łebkowski i Jakub Kaseja (wszyscy Łomża)