24.01.2013

Raczki. Lider stracił pierwsze punkty

Dopiero w VII kolejce pierwsze punkty w turnieju stracił lider Salag Suwałki. Zawodnicy Juniorów, którzy w poprzedniej kolejce pokonali Galpol tym razem zremisowali z Salagiem, chociaż do przerwy przegrywali 0:1.

Dzięki tym dwóm spotkaniom bardzo zbliżyli się do pierwszej piątki, jednakże aby awansować do grupy mistrzowskiej nie tylko musza pokonać w ostatniej kolejce Ojmer Suwałki, ale także musza liczyć na potknięcie CDNu lub Galpolu.

Ojmer Suwałki, który w tym roku spisuje się naprawdę słabo, ani przez chwilę nie był stroną dominującą w pojedynku z Jaćwingiem. Jaćwing szybko objął prowadzenie i minuty na minutę tylko je powiększał ostatecznie wygrywając 10:3.

Niespodzianką zakończył się mecz CDNu z Koroną Moczydły. Zawodnicy z Moczydeł, którzy jak do tej pory raczej turniej traktowali raczej jako zabawę, w tym dniu byli bardzo skoncentrowani i do tego skuteczni. Nieustępliwość CDNu oraz postawa Korony pozwoliły, aby obserwatorzy uznali to spotkanie za mecz kolejki. Korona po zaciętej walce pokonała CDN, który aby w rundzie rewanżowej grać w grupie mistrzowskiej będzie musiał pokonać Grabowo w ostatniej kolejce.

Grabowo bez Radosława Szyłaka bardzo dużo straciło ze swojej skuteczności, dlatego to Galpol był stroną przeważającą w tym spotkaniu. Galpol zaaplikował 6 bramek, na co odpowiedział w dniu dzisiejszym tylko jednym trafieniem Waldemar Tylman.

Do swojego spotkania Albatros Raczki przystąpił bardzo ospale, i na dobrą sprawę przed porażką z Rospudą uratował do Filip Pilichowski lider klasyfikacji o tytuł króla strzelców. Rospuda do przerwy remisowała 1:1, a gra Alabtrosu nie wróżyła jemu osiągnięcia korzystnego wyniku. W drugiej połowie Albatros okazał się trochę skuteczniejszy i z trudem wywalczył kolejne 3 punkty zapewniając sobie grę w grupie mistrzowskiej.

Do zaległego spotkania z Rospudą zawodnicy Galpolu podeszli z ogromną pewnością siebie tym bardziej zdziwili się, gry po kilku minutach przegrywali już 3:0. Chociaż do przerwy zdobyli bramkę, jednakże zawodnicy z Filipowa nie pozwolili już wydrzeć sobie zwycięstwa, a nawet przeciwnie, mogli wygrać znacznie więcej. Gdyby tak samo zawodnicy z Filipowa zagrali z Albatrosem, tego dnia uzyskali by 6 punktów. Bardzo skomplikowali sobie sytuację zawodnicy z Galpolu, którzy przy wygranej w ostatniej kolejce pierwszej rundy Juniorów z Ojmerem będą musieli wygrać z Salagiem.

Komplet wyników 8 kolejki:

Jaćwing Suwałki – Ojmer Suwałki – 10:3 (7:1) – Barwicki 2, Bissak 2, Kunicki, Łukowski, Trzasko 3, sam. – Zakrzewski, Gajewski, Szymańczyk

CDN Stoki – Korona Moczydły – 3:4 (1:2) – Piekarski R., Górski M., Świacki – Krzykwa J., Krzykwa M., Bielecki 2

Grabowo – GALPOL Suwałki – 1:6 (0:2) – Tylman W. – Stasiński P. 2, Pachała 2, Knoch R., Smulko

SALAG Suwałki – Junior Raczki – 3:3 (1:0) – Wysocki 2, Gwaj – Michałowski, Babkowski 2

Albatros Raczki – Rospuda Filipów – 4:2 (1:1) – Pilichowski 4 – Jaśko P, Jurewicz

GALPOL Suwałki – Rospuda Filipów – 2:5 (1:3) – Knoch R., Liszewski – Gagacki, Żegaczewski 3, Jaśko P.