21.11.2017

RESO Suwałki Football League. Pierwsza kolejka mecz po meczu [zdjęcia i wideo]

Do hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach, o czym już informowaliśmy, powróciły długo wyczekiwane rozgrywki Amatorskiej Ligi Piłkarskiej. Dzisiaj podajemy szczegóły spotkań i nazwiska strzelców.

Rozgrywki ligowe zainaugurowały drużyny AUTO LAND & ALP oraz VIZO OCIEPLANIE PIANĄ UKS RUTKA TARTAK. Patrząc na składy obu ekip można było spodziewać się ciekawego, stojącego na wysokim poziomie i wyrównanego spotkania. Początek był niezwykle zachowawczy, obie drużyny bardziej skupiły się na tym aby bramki nie stracić niż ją strzelić. Wynik w drugiej części pierwszej połowy pięknym strzałem otworzył Paweł Łada, rozwiązując jednocześnie worek z bramkami. Było to inauguracyjne trafienie IV edycji  RESO Suwałki Football League. Jeszcze przed przerwą grający zdecydowanie lepiej AUTO LAND & ALP zdobył dwie kolejne bramki i na przerwę schodził z bezpiecznym wynikiem 3:0. Drugie 12 minut było zacięte, obie ekipy próbowały i obie zdobyły po jednej, przepięknej bramce. Dla VIZO uderzeniem z dystansu trafił Patryk Michniewicz, natomiast wynik na 4:1 niezwykle efektownym rajdem ustalił Filip Rusiak, który w indywidualnej akcji minął trzech zawodników VIZO, położył bramkarza i umieścił piłkę w pustej bramce.

Drugie spotkanie AGRODEALER – RODZICE i TRENERZY AP WIGRY SUWAŁKI okazało się być meczem do jednej bramki. RODZICE nie dali Czerwono – Czarnym najmniejszych szans i zasłużenie zwyciężyli 5:0. Trzy bramki zdobył niezwykle skuteczny tego wieczoru Paweł Cimochowski, który trafieniami zaakcentował swoje aspiracje do walki o króla strzelców IV edycji RESO Suwałki Football League.

O godzinie 19:30 w kolejnym spotkaniu na parkiecie pojawiły się drużyny SZKARNULIS TEAM oraz AUTO WIGRY. Faworytem tego meczu, przynajmniej na papierze, była drużyna z Sejn. Większość zawodników SZKARNULIS oglądaliśmy w poprzedniej edycji w barwach EUROMASTER GNIEDZIEJKO, gdzie do ostatniej kolejki walczyli o Mistrzostwo. Jako debiutanci nie zagrali już tak dobrze. AUTO WIGRY wyszły na to spotkanie bardzo zmotywowane i dość niespodziewanie zdobyły punkt, prezentując się z bardzo dobrej strony. Wynik 1:1 po meczu walki nie skrzywdził żadnej z drużyn, chociaż to AUTO WIGRY miały lepszą szansę na zdobycie decydującej bramki. W idealnej sytuacji pomylił się Krzysztof Balcer i mecz zakończył się podziałem punktów. Był to jedyny remis pierwszej kolejki RESO Suwałki Football League.

W czwartym spotkaniu na parkiecie pojawili się kolejni debiutanci – FABRYKA MEBLI FORTE, których przeciwnikiem był ALBATROS RACZKI. To spotkanie można podzielić na dwie części – blisko 19 minut meczu oraz ostatnie 5 minut. O tych pierwszych można napisać tylko, że się odbyły. Emocje zaczęły się dziać dopiero na niespełna 5 minut przed końcem kiedy wynik spotkania otworzył Wojciech Mickiewicz. Drużyny przystąpiły do wymiany ciosów, z której obronną ręką wyszło FORTE. Zwycięstwo 3:2 rzutem na taśmę zapewnił kapitan Wojciech Mickiewicz, który potwierdził, że w kolejnej edycji znowu będzie się liczył w grze o tytuł króla strzelców.

Przedostatnie spotkanie RESO Suwałki Football League zapowiadało się niezwykle emocjonująco. Jednak „Młode wilki” – COMMERCE niespodziewanie łatwo ulegli bardzo doświadczonej drużynie 14 DYWIZJON. Wojskowi dowodzeni jak zawsze przez Tomasza Jarząbskiego nie pozostawili żadnych złudzeń młodzieży, kto w tym spotkaniu sięgnie po pełną pulę. Już na początku bramkę dla 14 DYWIZJONU zdobył Tomasz Bajko, a dwa kolejne trafienia dołożył wspomniany wcześniej Jarząbski. 3:0 to najniższy wymiar kary, jaki spotkał COMMERCE. Gdyby Wojskowi mieli lepiej ustawione celowniki wynik mógł a nawet powinien być dużo wyższy. 14 DYWIZJON pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie i zasygnalizował konkurencji, że poważnie liczyć się będzie w walce o zwycięstwo w rozgrywkach.

Pierwszą kolejkę zamykało spotkanie PEC- AZS PWSZ Suwałki. Osłabiony PEC, w którego barwach w bramce zadebiutował … Wawrzyniec Kropiwnicki uległ Akademikom 2:3. Ogromna w tym zasługa bramkarza AZS Pawła Duchnowskiego, który właściwie w pojedynkę zatrzymał PEC. Szczególnie we znaki bramkarz Akademików dał się Michałowi Kubasowi, który nie miał swojego dnia i przegrał wszystkie pojedynki z golkiperem AZS. Przynajmniej trzy z nich to tzw. „setki”, których nie można było nie wykorzystać. W meczu tym sprawdziło się stare piłkarskie porzekadło, że „niewykorzystane sytuacje się mszczą”. Akademicy przez większość spotkania bronili się całą drużyną, ale wykazali się niezwykłą skutecznością. Wykorzystali wszystkie okazje, jakie sobie stworzyli i zdobyli pierwsze punkty w rozgrywkach. Nie wiadomo czy Akademicy zdołaliby strzelić trzy gole, gdyby w bramce PEC stanął awizowany wcześniej Kamil Szczecina. Niestety popularny „Boczek” okazał się być niezwykłym pechowcem i tuż przed startem ligi złamał palec. Ta kontuzja wyklucza go niestety z udziału w IV edycji RESO Suwałki Football League.

Druga kolejka RSFL odbędzie się w piątek 1 grudnia. Najciekawiej zapowiada się starcie RODZICE i TRENERZY AP WIGRY SUWAŁKI –SZKARNULIS TEAM. Pierwszy gwizdek o godzinie 18:30.