05.03.2019

Rozliczasz podatek, przekaż 1 % dla LUKS Hańczy Suwałki

Rok 2018 był dobrym rokiem dla lekkoatletów LUKS Hańczy Suwałki, którzy w zawodach mistrzowskich zdobyli 47 medali: 19 złotych, 15 srebrnych, 13 brązowych. Działacze klubu i sportowcy dziękują władzom miasta i wszystkim sponsorom za już okazaną pomoc i liczą na dalsze wsparcie. Zwracają się też z apelem do kibiców o przekazanie na rzecz klubu 1 % podatku. To nic nie kosztuje, a dla klubu będzie wielkim wsparciem.

Najważniejsze osiągnięcia zawodników LUKS „Hańcza” w sezonie 2018

1. Halowe Mistrzostwa Polski U18 – 9-11.02.2018 Toruń

Dobre otwarcie roku - Maciej Pietras został złotym medalistą w 7-boju z rezultatem 4645kpt

2. Halowe Mistrzostwa Województwa U16 -24.02.2018 Białystok

Jedenaście medali /3 złote, 6 srebrnych, 2 brązowe/ przywieźli do Suwałk nasi zawodnicy.

3. Mistrzostwa Polski w sztafetach i wielobojach – 1-2.06.2018 Suwałki

Po złoty medal w sztafecie 4x100m /45.62/ U16 pobiegła nasza czwórka sprinterów: Kornel Rybacki, Patryk Makowski, Paweł Gulbierz, Kacper Grygo, gorąco dopingowana przez suwalskich kibiców

4. Mistrzostwa Polski U23 – 30.06-1.07.2018 Sieradz

Srebrny medal w rzucie oszczepem wywalczyła Maria Andrejczyk, która powróciła na rzutnię po rocznej przerwie spowodowanej urazem prawego barku. Życzymy Majce powrotu do olimpijskiej dyspozycji.

5. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – 27-29.07.2018 Chorzów

Maciej Pietras wywalczył tytuł mistrza Polski w 10-boju wynikiem 6444pkt. Brawo Maciek !!! To już drugi mistrzowski tytuł w sezonie naszego wieloboisty.

6. Mistrzostwa Województwa U16 – 30.08.2018 Olecko

Nasi młodzi lekkoatleci wywalczyli 18 medali /7 złotych, 5 srebrnych, 6 brązowych/. Gabriela Butkiewicz uzyskała w oszczepie wynik lepszy od rekordu Polski, rzucając na odległość 45.79m.

7. Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16 – 8.09.2018 Lublin

Zdobyliśmy 11 medali /4 złote, 3 srebrne, 4 brązowe/ i 36 punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego. Ponownie w głównej roli wystąpiła Gabriela Butkiewicz, poprawiając swój rekord z Olecka na 47.63m. Dwa złote medale w biegach przez płotki zdobył Kornel Rybacki, kolejny dorzuciła Julia Słabińska w skoku w dal, dwa sreberka na płotkach zdobyła Gabriela Staniewicz i tym samym wymieniona czwórka zawodników wywalczyła bezpośredni awans na Mistrzostwa Polski.

8. Mistrzostwa Polski U16 - 22-23.09.2018 Bełchatów

Rewelacyjnie spisał się Kornel Rybacki zwyciężając na 110m pł /r. życiowy poprawiony o blisko sekundę/ i zajmując 3 miejsce na 200m pł. Gabriela Butkiewicz z dużą przewagą wygrała rzut oszczepem. LUKS Hańcza całkiem niespodziewanie zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej Mistrzostw. Cieszy tak fajne podsumowanie sezonu.

Lekkoatleci   „Hańczy   najlepsi   w  2018  roku

Czternaście klubów zdobyło punkty dla Suwałk w 2018 roku, w prestiżowej klasyfikacji Sportu Młodzieżowego, prowadzonej przez Ministerstwo Sportu. Niezmiennie od lat te same kluby/dyscypliny sportu stanowią o sile sportu młodzieżowego, wnosząc do dorobku miasta największy wkład. Suwalscy sportowcy zdobywali medale i punkty w najważniejszych zawodach bieżącego sezonu: Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików /MMM/, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży /OOM-Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych/, Mistrzostwach Polski Juniorów /MPJ/, Młodzieżowych Mistrzostwach Polski /MMP/.