27.02.2017

Siatkarze SUKSS Ślepsk bliscy baraży o II ligę

W niedzielę drużyna SUKSS Ślepsk Suwałki awansem rozegrała mecz 14. kolejki III ligi siatkarzy. Suwalczanie pokonali 3:1 UKS Mikolo Sokółka i awansowali na pozycję lidera. Suwalczanie, żeby zdobyć prawo gry w barażach o II ligę (miejsca 1-2) potrzebują dwóch punktów w meczu z Centrum w Augustowie.

W spotkaniu z Mikolo pierwszy set do wyniku 13:12 dla Sokółki był bardzo wyrównany. Od tego momentu suwalczanie zaczęli popełniać dużo błędów własnych i goście odskoczyli o 5 oczek do stanu, 20:15 dla Sokółki. Jednak zespół SUKSS nie poddał się i doprowadził do wyniku 24:24. Końcówka seta to gra punkt za punkt i wygrana drużyny z Sokółki 31:29.

W drugim secie suwalczanie weszli na boisko bardzo zmotywowani. Dobrymi zagrywkami popisał się nasz rozgrywający Bartosz Mikielski i set rozpoczął się przewagą 3:0 dla Suwałk. Suwalczanie grali bardzo równo i popełniali mało błędów. Set zakończył się wynikiem 25:22 dla SUKSS Ślepsk Suwałki.

W trzecim secie suwalczanie od razu wypracowali przewagę 6:3, następnie 11:7, 14:10, 17:14 i utrzymali ja do końca wygrywając 25:21.

Czwarty set był dominacją zespołu SUKSS Ślepsk Suwałki. Świetnymi zagrywkami i atomowymi atakami popisywał się nasz atakujący Jakub Zdancewicz. Bardzo dobrze przyjmował i bronił libero Dawid Rusak. Środkowi Mateusz Mendak i Daniel Czarniecki trzymali równy blok, przez który nie mogli przebić się zawodnicy z Sokółki. Na lewym skrzydle bardzo dobrze grał nasz kapitan Damian Krakowski i ostatni set zakończył się zwycięstwem 25:9.

SUKSS Ślepsk Suwałki – UKS Mikolo Sokółka 3:1 (29:31; 25:22; 25:21; 25:9)

SUKSS: Bartosz Mikielski, Damian Krakowski (K), Michał Jarmołowski, Jakub Mazur, Mateusz Mendak, Jakub Zdancewicz, Rafał Konopko, Daniel Czarniecki, Dawid Rusak (L), Bartosz Murawski, Albert Piekarski, Piotr Zujko

BAS Białystok - BESTIOS Białystok

SUKSS Ślepsk Suwałki - UKS Mikolo Sokółka 3:1 (29:31; 25:22; 25:21; 25:9) rozegrany awansem

Pauzuje: UKS Centrum Augustów

Dwa pierwsze zespoły uzyskują prawo gry w barażach o awans do II ligi.