18.02.2013

Ślepsk podzielił się punktami

W meczu 18. Kolejki I ligi siatkarzy suwalski Ślepsk pokonał 3:2 sąsiada w tabeli Kęczanina Kęty. Oba zespoły oraz najbliższy rywal Ślepska Stal AZS PWSZ Nysa zajmują miejsca 7-9 i rywalizują o lokatę w ósemce gwarantująca grę w play-off i utrzymanie w I lidze na następny sezon.

Gospodarze zagrali bez kontuzjowanego przed tygodniem rozgrywającego Łukasza Jurojcia, ale ze środkowym Łukaszem Rudzewiczem (na fot. z nr 12, został MVP meczu), wracającym na parkiet po wyleczeniu kontuzji.

W pierwszym secie od początku dwu-trzypunktowa przewagę mieli gospodarze. Wprawdzie gościom udało się wyciągnąć na 20:20, ale było to wszystko na co ich w tej partii było stać. Set, po ataku Wawrzyńczyka w siatkę zakończył się wygarną Ślepska 25:21.

Set drugim dobrze zaczęli podopieczni Tomasza Wasilkowskiego, którzy szybko objęli prowadzenie 9:6. I wówczas nastąpiło przebudzenie gości, którzy, głównie dzięki mocnej zagrywce i skutecznym pierwszym atakom odrobili straty, a następnie zdobyli czteropunktową przewagę (19:15). W końcówce tej partii ponownie zaczął funkcjonować suwalski blok, a atakami punkty zaczęli zdobywać Winnik i Skrzypkowski. Ostatecznie set 25:22 dla Ślepska.

Kiedy wydawało się, że koniec meczu to kwestia tylko kilkunastu minut „lwi pazur” pokazali goście. Zaczęli trafiać zagrywką, dobrze atakowali i podbijali ataki gospodarzy wyprowadzając skuteczne kontry i, ku zaskoczeniu prawie 700 kibiców (z marszałkiem województwa, prezydentem i wiceprezydentami Suwałk)odskoczyli suwalczanom najpierw na 9:5, a po kilkunastu minutach na 19:14. Ślepskowi udało się zmniejszyć przewagę rywali do jednego oczka (20:19), ale seta, głów nie dzięki zagrywkom Wawrzyńczyka, 25:21 wygrali goście.

Po wyrównanym początku czwartego seta, głównie dzięki dobrej grze Pietraszki , Kęczanin odskoczył na 12:7. Wymiana siatkarskich ciosów była korzystana dla rywali, bowiem urwanie tego seta dawało im jeden punkt i nadzieję na drugi w tie-breaku. O końcowym wyniku tej partii, wygranej przez Kęczanina 25:18, zadecydowały skuteczna gra rywali i serie błędów gospodarzy.

Na szczęści e tym razem nie sprawdziło się siatkarskie powiedzenie o tym, ze kto prowadząc 2:0 nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3.

Tie-break to popis gospodarzy. Skuteczne ataki Ślepska, przy autowych gości, szczelny blok i trudna, odrzucająca zagrywka sprawiły że suwalczanie do pierwszej do ostatniej piłki kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Przy zmianie stron prowadzili 8:4, by w końcówce powiększyć przewagę do sześciu punktów, wygrać seta 15:9 i mecz 3:2.

Dzięki tej wygranej, przy porażce Stali Nysa, Ślepsk z 26 pkt. awansował na 7. miejsce, ale tyle samo punktów ma najbliższy rywal suwalczan zespół z Nysy, jeden mniej Kęczanin, a dwa Jadar Siedlce.