08.12.2018

Ślepsk Suwałki - Stal Nysa 3:1 (25:18, 29:27, 16:25, 25:21)

14. kolejka I ligi siatkarzy Ślepsk Suwałki - Stal Nysa 3 : 1 (25:18, 29:27, 16:25, 25:21) i awans Ślepska w najgorszym wypadku na 4. w najlpeszym na 3 miejsce. Zgodnie z terminarzem już w środę 12. bm Ślepsk zagra w Siedlcach mecz o Puchar Polski, a dzień później, 13.12. (czwartek) w 15. kolejce I Ligi podejmie Gwardię Wrocław.

Ślepsk Suwałki - Stal Nysa 3 : 1 (25:18, 29:27, 16:25, 25:21)

MKS Ślepsk Suwałki: Rohnka, Winnik, Rudzewicz, Sapiński, Gonciarz, Skrzypkowski - Filipowicz (libero) oraz Tomczak, Szwaradzki, Kapaiev

Stal Nysa: Zajder, Bućko, Szczurek, Kaczorowski, Makowski, M'Baye - Czunkiewicz (libero) oraz Bułkowski

I set - 0:0, 1:0 pierwszy punkt zdobywa Rohnka, 4:1, 4:3, 4:4, 7:5, 10:6 czas dla Stali, 13:9 Rohnka po bloku, 14:10 dwa punkty Rohnki,  15:11 - 14:12 sędziowie najpierw przyznali punkt gospodarzom, ale po chwili zmienili decyzję i oczko na konto Stali i mamy 14:12, 15:13, 16:14 Gonciarz wygrywa na siatce, 18:14 Winnik przez podwójny blok i czas dla Stali, 18:16 po przerwie M`Baye i as Makowskiego  i tym razem czas dla Ślepska, 19:16 po przerwie Makowski zagrywa w aut, 21:16 as Skrzypkowskiego i punktowy atak Winnika - odjeżdżamy Stali

II set: 1;0 as serwisowy Skrzypkowskiego, 1:1 odpowiedź Kaczorowskiego, 1:3 i w ataku goście, 1:5 jadą goście jadą i o czas prosi trener Ślepska, 2:6, 3:7 Sapiński ze środka, 5:8 Kaczorowski dzieli punkty dla obu drużyn, 5:11 na boisko wchodzą Szwaradzki i Tomczak, dwa punkty tego pierwszego i jest 7:12, 8:14 Nierówna gra Ślepska co skrzętnie wykorzystuje Stal i czas dla Ślepska, 8:15 Łukasz Kaczorowski, 9:15 i odpowiedź Rohnki, 10:16 gra punkt za punkt to woda na nyski młyn, 13:17 Szwaradzki atakiem i Kapiev blokiem zmniejszają straty gospodarzy, 17:19 Szwaradzki atakiem, Sapiński zagrywką i o czas prosi trener Stali, po wznowieniu błąd Ślepska, punkty Rudzewicza i Szwaradzkiego, 20:20 ten set jest jeszcze w naszym zasięgu, ale musimy unikać błędów, czas dla Stali Nysa  17:19 Szwaradzki atakiem, Sapiński zagrywką i o czas prosi trener Stali, po wznowieniu błąd Ślepska, punkty Rudzewicza i Szwaradzkiego, 20:20 ten set jest jeszcze w naszym zasięgu, ale musimy unikać błędów, czas dla Stali Nysa, a po wznowieniu 22:20 TAK TAK dla Ślepska po dwóch blokach Winnika, 22:22 szkoda..., 24:23 ale przedwczesna radość, bo zdaniem sędziów punkt dla Stali i jest 23:23, 25:24 po ataku Winnika, a 25:25 po autowej zagrywce Rohnki, atakuje Kapiev i mamy drugiego setbola, żółte kartki dla trenera i zawodnika Stali, 26:25 drugiego setbola obronili goście, 27:26 kolejny setbol dla Ślepska, 29:27 Makowski posyła piłkę w aut i wygrywamy seta, a w meczu jest już 2:0 dla nas.

III set: 1:0 Rohnka, 3:1 - po prostej Wnnik, 4:2 wymiana autowych zagrywek, 5:3 Kapaiev i odpowiedź Bułkowskiego, 6:4 daw punkty zdobywają zawodnicy Stali, ale jedne z nich dla Ślepska, 7:5 i jeszcze raz dla siebie i dla nas punktują goście, 7:8 zablokowany Rohnka i as Długosza i podwójny blok gości, 10:11 ciągle prowadzą goście, 12:18 biją naszych ...,  13:20 marzenia o 3:0 pryskają niczym bańka mydlana, 13:22 i czas dla Ślepska, 14:23 ale tego seta nie da się już uratować, 16:25  i ... gramy dalej,

Dla przypomnienia najwyżej przegrany set przez Ślepsk w I lidze to 9:25 w ... Suwałkach i ze .. Stalą Nysa w sezonie 2016/17.

IV set i oby ostatni: 2:1 Dwa asy serwisowe Rohnki i atak Kaczorowskiego, 5:1 Kapaiev, Szwaradzki w boisko, Kaczorowski w aut i czas dla Stali, 7:2 autowa zagrywka Sapińskiego i dwa punktowe ataki Szwaradzkiego, 9:6 Szwaradzki atakuje w boisko, powinien być punkt dla Ślepska, ale czego dopatrzył się sędzia? Kuriozum. to relacja ze strony Ślepska, 11:7 Długosz w siatkę, M`Baye i Sapiński w boisko, Rohnka w zagrywa aut,13:10 atak Szczurka, blok Kapieva i odpowiedź Zajdera, 14:12 Bułkowski, Szwaradzki, dwa razy Kaczorowski,  15:13 blok Gonciarza i autowa zagrywka Kapaieva, 16:14 w aut atakują Szwaradzki i Bułkowski, 17:17 goście odrobili straty i ... oby na tym skończyli, 18:18 zagrywka Owczarza w siatkę, a Rohnki w aut,    wygrywamy 25:21