21.01.2018

Ślepsk Suwałki zawiódł. W innych meczach wygrywali faworyci [zdjęcia]

Ślepsk po sobotniej porażce 1:3 z Aqua Zdrój Wałbrzych utrzymał trzecią lokatę, ale jego strata do prowadzącej dwójki wzrosła do 5 pkt., a przewaga nad 6 i 7 zespołem zmalała do czterech oczek. W 18. kolejce najbardziej zacięte mecze obserwowali kibice w Tomaszowie Mazowieckim i Krakowie.

W obu zwycięzców wyłoniono po pięciu setach, w Tomaszowie Lechia, chociaż przegrywała w setach 0:2, pokonała 3:2 Norwida Częstochowa, a w Krakowie, najbliższy rywal Ślepska (26.01. g. 18:00), AGH, chociaż prowadził 2:0 z AZS Częstochowa uległ rywalom 2:3.

W niedzielnym meczu kończącym 18. kolejkę I ligi siatkarzy KPS Siedlce pokonał 3:0 TSV Sanok i w tabeli zamienił się z rywalami miejscami. Siedlczanie awansowali na 8. miejsce premiowane grą w play-off (z zespołem, który po rundzie zasadniczej zajmie 1. miejsce), a TSV spadł na pozycję 9., co oznacza grę z 12. zespołem w tabeli w play-out, czyli o utrzymanie się w I lidze.

Do końca rundy zasadniczej pozostały już tylko cztery kolejki, w których Ślepsk zagra u siebie z AGH Kraków, Krispolem Września i Lechią Tomaszów Maz., a na wyjeździe z Norwidem, czyli rywalami zdecydowanie silniejszymi i wyżej notowanymi niż pogromca suwalczan w 18. kolejce Aqua Zdrój Wałbrzych, który, pomimo wygranej w Suwałkach, nie ma już żadnych szans na awans do czołowej ósemki i, jak przed rokiem, będzie musiał walczyć o utrzymanie się w I lidze.

Komplet wyników 18. kolejki:

Sobota, 20.01.

Ślepsk Suwałki – MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych 1 : 3 (22:25, 25:15, 23:25, 11:25)

Olimpia Sulęcin - Krispol Września 0 : 3 (25:27, 22:25, 22:25)

Lechia Tomaszów Maz. - Norwid Częstochowa 3 : 2 (23:25, 23:25, 26:24, 25:14, 15:10)

AZS AGH Kraków - AZS Częstochowa 2 : 3 (27:25, 25:22, 19:25, 17:25, 21:23)

SMS PZPS Spała - Stal Nysa 0 : 3 (17:25, 19:25, 26:28)

Rozegrany awansem i uwzględniony w tabeli:

20 kolejka: SMS PZPS Spała – TSV Sanok 2:3 (25:19, 16:25, 25:21, 25:27, 25:27, 13:15)