22.02.2019

SUKSS Suwałki - Progress Września 3:0 w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski. Wyższa szkoła jazdy [foto]

Suwalscy gospodarze ćwierćfinałowego turnieju gładko wygrali drugi mecz w swojej grupie, wyszli z niej z 1. miejsca i w sobotę zagrają już o awans do półfinału Mistrzostw Polski Juniorów.

SUKSS o godz. 16.00 zagra z Czarnymi Połaniec, którzy przegrali 0:3 z Treflem Gdańsk i zajęli 2. miejsce w grupie B. Drugą parę sobotnich spotkań stworzą Trefl i Kęczanin Kęty.

Dzisiaj przed południem Kęczanin, który w czwartek uległ suwalskiej drużynie 0:3, pokonał Progress Września 3:2. Podmęczona pieciosetową walka ekipa z Wrześni niespełna cztery godziny później musiała stawić czoła gospodarzom i ich fantastycznym kibicom, którzy zapełnili halę SP 10 niemal w całości i stworzyli w niej kapitalną atmosferę.

O szybkim (mecz trwał godzinę i 15 minut) zwycięstwie SUKSS-u, prowadzonego przez Bartosza Jasińskiego i asystującego mu Artura Łabacza, zdecydowało jednak nie to, że miejscowi mieli więcej sił, ale ich dużo lepsze wyszkolenie techniczne i taktyczne, słowem wyższa kultura gry.

W porównaniu do czwartkowego spotkania z Kęczaninem, w wyjściowym składzie suwalskiego zespołu zaszła tylko jedna zmiana. Na rozegraniu stanął Grzegorz Zawadzki, o rok młodszy od kolegów, którzy - z kolei - są o rok młodsi od większości przeciwników.

Środkiem skutecznie atakował Jakub Żuchowski, ale Grzegorz Zawadzki znacznie częściej wykorzystywał znakomicie dysponowanych skrzydłowych - Damiana Krakowskiego i Jakuba Hołubowicza. Jeżeli dodamy do tego dobry blok i niezłą, poza kilkoma zagapieniami, obronę to nie dziwi, że pierwszego seta SUKSS wygrał do 20, a w drugim zdeklasował rywali 25:15. Tak wysokie zwycięstwo pojedynczym blokiem przypieczętował Jakub Żuchowski.

Rozzuchwaleni, pewni swego suwalczanie w trzeciej partii zapomnieli porzekadła, że "mecz sam się nie wygra", a mający nóż na gardle siatkarze z Wrześni nie załamali się, niespodziewanie z każdą minutą poczynali sobie coraz śmielej. Progress wyszedł na prowadzenie 13:11, utrzymał przewagę do stanu 19:16, a potem porządnie już wystraszył gospodarzy - prowadził 21:17.

Druga przerwa w secie na żądanie Bartosza Jasińskiego pomogła. Przeciwnicy zaatakowali w aut, kolejną akcję SUKSS zakończył blokiem i różnica zmalała do dwóch punktów. Po kolejnych trzech akcjach suwalski zespół przegrywał już tylko 21:22 i to trener rywali poprosił o czas. Bez efektu. Finisz SUKSS-u był piorunujący, także tę odsłonę miejscowi skończyli blokiem, wygrali 25:23.

Wyniki grupy A

SUKSS Suwałki - Kęczanin Kęty 3:0 (25:21, 25:23, 25:17)

SUKSS Suwałki - Progress Września 3:0 (25:20, 25:15, 25:23)

SUKSS: Grzegorz Zawadzki, Damian Krakowski, Jakub Hołubowicz, Mateusz Mendak, Jakub Zdancewicz, Jakub Żuchowski, Dawid Rusak (libero) oraz Patryk Harackiewicz, Bartosz Mikielski Patryk Kawko, Jakub Szczodruch, Adrian Andruszkiewicz, Rafał Konopko, Krzysztof Szymaniak.

Kęczanin Kęty  - Progress Września 3:2

Kolejność:

1. SUKSS Suwałki  6 pkt.

2. Kęczanin Kęty  2 pkt.

3. Progress Września - 1 pkt.

Grupa B

Trefl Gdańsk - Czarni Połaniec 3:0  (25:11, 25:20, 25:12)