23.03.2019

SUKSS Suwałki - Serbinów Biała Podlaska 2:0,SUKSS - MOS Wola Warszawa 0:2. Krok do półfinału

Suwalscy siatkarze wyszli z grupy z pierwszego miejsca i w fazie finałowej ulegli najlepszej ekipie z drugiej grupy. Jeżeli w niedzielne południe pokonają Atak Elbląg, awansują do czołowej "16" drużyn młodzików w kraju.

Można napisać, że podopieczni Artura Łabacza w sobotę we własnej hali Szkoły Podstawowej nr 10 najpierw zrobili sobie i kibicom sympatyczną niespodziankę, a potem byli bliscy sprawienia małej sensacji w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski Młodzików.

Po piątkowym zwycięstwie 2:1 (młodzicy grają do dwóch wygranych setów) nad Absolwentem Sport Club Olsztyn, SUKSS, żeby zająć w grupie pierwsze miejsce, musiał wygrać 2:0 z UKS Serbinów Biała Podlaska. Gospodarze spisali się bez zarzutu, pokonali wicemistrzów województwa mazowieckiego 25:23 i znaleźli się w finałowej czwórce suwalskiego turnieju, z którego awansują dwa najlepsze zespoły.

W popołudniowej serii suwalczanie zmierzyli się ze zwycięzca drugiej grupy i zdecydowanym faworytem z Warszawy. Zaczęli doskonale, niewiele brakowało, by urwali warszawianom seta, ale przegrali go na przewagi 25:27. W drugim już nie nawiązali walki, ulegli do 16.

MOS Wola jest już pewna pierwszej lokaty, ale w niedzielę o 10.00 zapewne zrobi wszystko, by pokonać UKS Absolwent Olsztyn i zakończyć imprezę z kompletem zwycięstw. Po zakończeniu tego spotkania, około 11.30 rozpocznie się batalia o drugą pemiowaną awansem lokatę. SUKSS Suwałki znowu bez straty seta będzie musiał pokonać IKS Atak Elblag. Wstęp do hali Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Antoniewicza wolny.