09.03.2019

SUKSS Suwałki - Trefl Gdańsk 0:3 w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski Kadetów. Rozstrzygnie niedziela

Sensacji nie było, ale można mówić o małej niespodziance. W meczu z faworytem z Gdańska suwalska drużyna zdobyła więcej małych punktów niż uczyniły to inne zespoły i nadal liczy się w grze o awans.

Suwalscy siatkarze, przypomijmy, w rozgrywanym w ich hali ćwierćfinałowym turnieju Mistrzostw Polski Kadetów w czwartek przegrali 1:3 z Karpatami MOSiR Krosno, a w piątek pokonali 3:0 UKS Mickiewicz Kluczbork i z drugiego miejsca w swojej grupie weszli do czołowej czwórki. Do Karpat i SUKSS-u z drugiej gupy dołaczyły ekipy Trefla Gdańsk i Cuprum Lubin. Do połfinału awansują dwie najlepsze. 

W sobotnie popołudnie podopieczni Artura Łabacza najpierw trzymali kciuki za to, żeby ich czwartkowy pogromca - zespół z Krosna przegrał z drużyną z Lubina. I stało się, drużyna Cuprum wygrała z Karpatami 3:1.

Drugim zadaniem gospodarzy było wypaść lepiej od innych w starciu z miażdżącym przeciwników jak walec, złożonym z graczy wyselekcjonowanych z wielu klubów Treflem Gdańsk. Suwalscy kadeci starali się jak mogli i sprawili całkiem fajny prezent obchodzącemu 50-te urodziny trenerowi. Pierwsze dwa sety przegrali do 22, trzeciego do 17.

- Mimo porażki, zagraliśmy najlepszy mecz w tym turnieju - ocenia Artur Łabacz. - W drugiej partii długo prowadziliśmy i niewiele brakowało, by Trefl stracił pierwszego w tych zawodach seta. Mój zespół z dnia na dzień prezentuje się coraz korzystniej. To dobry prognostyk przed tym, co nas czeka w niedzielę.

W niedziele o 10.00 przed własną publicznością, w hali Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Antoniewicza SUKSS musi wygrać 3:0 lub 3:1 z Cuprum Lubin, a potem czekać na gładkie zwycięstwo Trefla z Karpatami. Jeżeli oba te warunki zostaną spełnione, do pólfinału Mistrzostw Polski Kadetów, obok drużyny z Gdańska, awansują suwalczanie.

Emocji w hali SP nr 10 nie zabraknie. Wstęp wolny.

WD

Cuprum Lubin - Karpaty MOSiR Krosno 3:1

(25:19, 26:24, 20:25, 25:23)


SUKSS Suwałki - Trefl Gdańsk 0:3

(22:25, 22:25, 17:25)

SUKSS: Kacper Chmielewski, Jakub Żukowski, Adrian Andruszkiewicz, Jakub Meller, Patryk Harackiewicz, Adrian Żukowski oraz Paweł Michaluk, Daniel Kowalewski, Łukasz Chałko, Patryk Ostaszewski, Fabian Węcek, Bartosz Krajewski, Albert Panasiewicz, Kacper Iwanowicz, Damian Bartłomiej, Mateusz Rojek.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
19.07.2019

Zatrudnię

19.07.2019

Sprzedam działke

Dodaj nowe ogoszenie