01.07.2019

SUKSS Suwałki. Pierwsza dwójka czwarta w Polsce, a druga dziewiąta

W finale Mistrzostw Polski w mini siatkówce Kinder + Sport świetnie spisały się drużyny SUKSS Suwałki w kategorii „dwójek”, prowadzone przez Bartosza Jasińskiego.

Drużyna SUKSS Suwałki 1 w skladzie Michał Wiśniewski i Michał Przeborowski, mistrz województwa podlaskiego, potwierdziła swój wysoki poziom i zajęła czwarte miejsce w kraju. Suwalczanie pokonali drużyny z Gorlic, Wałbrzycha, Kielc, Piły, Elbląga, Nowego Sącza, Starogardu Gdańskiego i Jastrzębia. Ulegli tylko rywalom z Ozorkowa i Kędzierzyna Koźla.

Również bardzo dobrze spisał się drugi zespół SUKSS (na zdjęciu poniżej), wicemistrz. Drużyna, w której grali Igor Karczewski, Bartosz Ćwikowski, Adrian Rogowski zajęła wysokie dziewiąte miejsce.

Nieco gorzej poszło suwalczanom w kategorii „trójek”. Zespół w składzie Bartosz Harackiewicz, Oskar Żukowski, Bartosz Bołtrukanis, Miłosz Saulewicz (na zdjęciu poniżej) zajął dwudzieste piąte miejsce.

Polski turniej Kinder + Sport jest największym turniejem mini siatkówki na świecie. W tegorocznej edycji turnieju udział wzięła rekordowa liczba uczestników. We wszystkich trzech kategoriach zagrało łącznie 47 143 zawodniczek i zawodników (łącznie 11 447 drużyn – 6715 w kategorii dziewcząt i 4732 w kategorii chłopców).

Pokazuje to jak popularnym sportem jest w naszym kraju siatkówka. W kategorii „dwójek” chłopców, w której suwalski zespół zajął 4. miejsce, wystartowało ponad 2000 drużyn.

Źródło: SUKSS Suwałki