16.05.2018

Sumo. Ach ta Zuzia

W trzecim starcie w karierze trzeci medal, tym razem brązowy, i trzeci w sumo, wywalczyła Zuzanna Konopko zawodniczka MUKS Olimpik Suwałki. Zuzia stanęła na podium rozegranych w Sitówce Nowinach k. Kielc zawodach z cyklu Puchar Polski Kadetek i Kadetów, Młodziczek i Młodzików w Sumo.

W zawodach tych uczestniczyło 110 zawodniczek i 131 zawodników z 19 klubów z Polski, w tym zawodnicy znad Czarnej Hańczy. Dla suwalczan był to pierwszy w tym roku start w sumo. Nasi zawodnicy wrócili do domów z trzema medalami: srebrnym i dwoma brązowymi.

Julia Janowska w kat wag do 65 kg. w dopiero w finale musiała uznać wyższość Julii Pniewskiej, reprezentantki AZS AWF Gorzów Wielkopolski.

Zuzanna Konopko w walce o finał przegrała z gorzowianką Natalią Dul i stanęła na najniższym stopniu podium w kat. do 60 kg.

Na 5. miejscu w kat. wagowej 50 kg sklasyfikowana została Julia Waszkiewicz.

Również brązowy medal odebrał Konrad Wasilewski, który w kat. wag + 70 kg o wejście do finału przegrał z Kacprem Magdoniem z  LUKS "Lubzina".