14.02.2018

Suwalska Liga Bowlingowa. Bohaterowie dziewiątej edycji [wideo i zdjęcia]

Drewtark Sejny, przed Aquaelem i PEC-em Suwałki - tak wygląda podium Suwalskiej Ligi Bowlingowej 2017/2018, rozegranej z udziałem 16 drużyn w kręgielni Centrum Rozrywki Mk Bowling. Na miano bohaterów zasłużyli wszyscy uczestnicy.

Mistrza poznaliśmy już przed tygodniem. Drewtark Sejny sięgnął po tytuł w pełni zasłużenie, objął prowadzenie już po pierwszej edycji i nie oddał go ani na chwilę. Przegrał tylko dwa spośród 15 spotkań, a że uległ ekipom nie należącym do ścislej czołówki, to tylko oddaje sens i piękno sportu.

Lider Drewtarku, Krzysztof Grzymkowski długo prowadził w klasyfikacji indywidualnej, potem stracił pozycję na rzecz Roberta Chodorowskiego z Bud-Protection,  ale wrócił na pierwsze miejsce rzutem na taśmę. W ostatniej kolejce odrobił 26-punktowa stratę.  W wygranym 686:591 meczu z NTSP Bajka rzucił 214 punktów (Robert Chodorowski uzyskał ich 180) i wespół z Bartłomiejem Żuchowskim z Browaru Północnego został MVP kolejki.

Trzecią pozycję w klasyfikacji indywidualnej zajął kolejny as Drewtarku, najstarszy zawodnik ligi Józef Zawadzki, który już w wojsku był strzelcem wyborowym i nic nie stracił z precyzji i celności.  O sile i wyrównanym składzie drużyny z Sejn świadczy fakt, ze Lilla Frydrych indywidualnie zajęła 12. lokatę, a Wiesław Frydrych uplasował się na 18. pozycji.

Do samego końca, z udziałem trzech zainteresowanych ekip, trwała walka o wicemistrzostwo ligi. Zdobył je Aquael, który w bezpośrednim, zaciętym starciu pokonał drużynę Linde Mir Gaz 686:648. Porażkę czwartej w końcowym rozrachunku ekipy Linde wykorzystał zespół PEC Suwałki, który wygrał z SKSM Suwałki 611:578 i stanął na trzecim stopniu podium.

Piąta lokata przypadła Browarowi Północnemu, który pokonując Roan 731:545, został najlepszym zespołem ostatniej kolejki.

PGE DYSTRYBUCJA 661– 567 TEAM 06.02

Najlepsi zawodnicy XV Kolejki: Krzysztof Grzymkowski (Drewtark Sejny) oraz Bartłomiej Żuchowski (Browar Północny) – 214 pkt.
Najlepsza drużyna XV Kolejki: BROWAR PÓŁNOCNY - pkt. 731

Na zakończenie wszystkie drużyny , w kolejności od ostatniej Sappo w górę tabeli, odebrały puchary i dyplomy,  a najlepsze także koperty  z nagrodami pieniężnymi.

Trofea przypadły także najlepszej zawodniczce. Została nią Elżbieta Chodorowska  z Aquaela, z która do końca rywalizowały Beata Karwel z PEC-u Suwałki i Lilla Frydrych. Trzech wymienionych już panów – Krzysztofa Grzymkowskiego, Roberta Chodorowskiego i Józefa Zawadzkiego zawzięcie gonił Robert Kobus z Aquaela.

W sumie, w dziewiątej edycji Suwalskiej Ligi Bowlingowej uczestniczyło 96 zawodników.  Aż po 9 osób reprezentowało Sappo i debiutującą w rozgrywkach Niepubliczną Terapeutyczną Szkołę Podstawową Bajka. Dyrektor szkoły, Agnieszka Duda przekonuje, że poznała fajnych wartościowych ludzi i że będzie jej brakowało wieczorów aktywnie spędzonych w kręgielni Mk Bowling.

Najlepsza „16” zawodników ligi w najbliższy wtorek powalczy systemem pucharowym w prestiżowym Turnieju Masters. Walka o zakwalifikowanie się do tych zawodów była niesamowita. Tym piękniejszy gest Bartka Żuchowskiego, który w ostatniej kolejce spokań zapewnił sobie 15. lokatę, ale zrzekł się miejsca  w turnieju na rzecz swojej mamy, Krystyny Żuchowskiej, która w klasyfikacji Masters długo była 17., a ostatecznie zajęła 21. pozycję.