22.02.2018

Suwalska Liga Bowlingowa. Wiesław Szydłowski sensacyjnym zwycięzcą Masters [zdjęcia]

Najlepsi z najlepszych, 16 spośród 96 wszystkich zawodników Ligi, rywalizowało o indywidualny prymat. Faworyci nie dali rady. W wielkim finale zmierzyli się gracze rozstawieni z „7”, Wiesław Szydłowski (na zdjęciu z prawej) i „4”, Robert Kobus.

Najpierw przez 15 ligowych kolejek, wcale nie w cieniu drużynowej, toczyła się zacięta, prestiżowa walka o to, by na koniec znaleźć się w czołowej „16”. Z miejsca w niej zrezygnował Bartłomiej Żuchowski z Browaru Północnego, który uplasował się na 15. pozycji. Prawo gry w Masters oddał mamie, Krystynie Żuchowskiej z Linde Mir Gaz, która w klasyfikacji indywidualne zajęła 21. lokatę.

Turniej przeprowadzony został systemem pucharowym do dwóch zwycięstw. W pierwszej rundzie, w 1/8 finału, numer 1 po rozgrywkach ligowych Krzysztof Grzymkowski walczył z Piotrem Olkowskim z NTSP Bajka, który był 16., wicelider, nr 2 Robert Chodorowski stanął do pojedynku z 15. Krystyną  Żuchowską itd.

Już na wstępie doszło do dwóch niespodzianek dużego kalibru. Marek Gościński z Aquaela, turniejowa „14”, pokonał rozstawionego z „3” Józefa Zawadzkiego, a w ćwierćfinale wyeliminował „jedynkę” , Krzysztofa Grzymkowskiego, kolejnego zawodnika mistrzowskiej ekipy Drewtarku Sejny. Najlepsza z kobiet, 9. na liście Elżbieta Chodorowska, też z Aquaela, pobiła zaś Wojciecha Górskiego z Browaru Północnego, a potem Tomasza Żukowskiego z zespołu Bud Protection i do tych zwycięstw wcale nie potrzebowała handicapów - punktów za płeć (5) i rzucanie zwykłą kulą (10).

Elżbieta Chodorowska odpadła dopiero w półfinale, w którym musiała uznać wyższość swojego kolegi z zespołu, rozstawionego z „4” Marka Kobusa, który rundę wcześniej, w zaciętym boju wyeliminował jej męża, Roberta Chodorowskiego z Bud Protection, turniejową „dwójkę”.

W drugim półfinale zmierzyli się Wiesław Szydłowski z Suwalskich Kopalni Surowców Mineralnych (nr 7), który pokonał dwóch zawodników druzyny Linde Mir Gaz -  Radosława Żuchowskiego i Sławomira Raczkowskiego oraz Marek Gościński. Pasjonujący pojedynek 2:1 wygrał Wiesław Szydłowski, który okazal się lepszy także w starciu z Markiem Kobusem o 1. miejsce.