22.11.2016

Suwalskie taekwondo. Świetna forma zawodników Hańczy i Huzara [zdjęcia]

Anna Kolesińska z UKS Taekwondo Hańcza Suwałki zajęła drugie miejsce na zawodach na Litwie, Marek Zieliński i Artur Świacki, także z Hańczy, zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce w czwartej edycji Korean Cultural Center Taekwondoo Poomase Cup w Warszawie, a Adam Chamiuk z Huzara z powodzeniem zadebiutował w Barczewie w walce sportowej w pełnym kontakcie i z atakiem na głowę.

Vilnius Cup. Otwarte Mistrzostwa Wilna odbyły się 12 listopada. W kyorugi (walka) w kategorii 10- 11 lat do 30 kg wystartowała startowała Ania Kolesińska. Wywalczyła srebrny medal.

Źródło: UKS Taekwondo Hańcza Suwałki

Dzień później dwaj zawodnicy Hańczy - Marek Zieliński i Artur Świacki reprezentowali klub na  Korean Cultural Center Taekwondo Poomsae Cup w Warszawie. Obaj startowali w tej samej kategorii senior 18-35 lat i obaj stanęli na podium. Marek Zieliński zajął drugie miejsce, a Artur Świacki trzecie.

Podczas zawodów odbył się pokaz najlepszej grupy pokazowowej na świecie z Korei-KUKKIWON Taekwondo Demonstration Team.

Natomiast w minioną sobotę w Barczewie odbył się turniej Rut-Cup. W zawodach walki sportowej w pełnym kontakcie i atakiem na głowę uczestniczył trenujący w Huzarze Adam Chamiuk.

- To duże wyzwanie fizyczne i emocjonalne dla każdego adepta Taekwondo Olimpijskiego, a jeśli dodamy fakt, iż w tej formule nasz zawodnik Adam Chamiuk startował po raz pierwszy, to poprzeczka postawiona jest jeszcze wyżej – podkreślają trenerzy.

Źródło: Suwalski Klub Taekwondo Huzar

Ale udało się i w kategorii młodzik Adam zdobył brązowy medal i cenne doświadczenie w asyście trenera, starszej koleżanki klubowej Moniki Szymczyk oraz kibiców Huzara Białystok.

Adam Chamiuk pierwszy z prawej; Źródło: Huzar Suwałki

Źródło:  Huzar Suwałki

W sobotę zawodnicy Huzara wezmą udział w turnieju w Giżycku.