15.05.2018

Tenis. Prezes Wiesław Kamiński wręczył pierwsze nagrody, gra liga, będzie Recman Cup [zdjęcia]

Piętnaścioro zawodników wystartowało w Turnieju o Puchar Prezesa Suwalskiego Towarzystwa Tenisowego, 70 osób rywalizuje w Suwalskiej Lidze Tenisowej, najprawdopodobniej w lipcu zostanie rozegrany prestiżowy turniej Recman Cup.

Na kortach ziemnych przy stadionie lekkoatletycznym o Puchar Prezesa STT walczyło 11 osób z Suwałk, po jednej  z Augustowa i z Białegostoku oraz  dwie z Pisza, które po raz pierwszy gościły na obiekcie przy Wojska Polskiego.

Turniej, współorganizowany przez OSiR, przeprowadzony został systemem pucharowym, każdy uczestnik miał gwarancję rozegrania przynajmniej dwóch meczów. Pojedynki były wyrównane i dosyć długie, a młodzież dzielnie walczyła z bardziej doświadczonymi zawodnikami. Dobra frekwencja turnieju sprawiła, że turniej zakończył się dopiero po ponad 8 godzinach. Uczestnicy otrzymali wodę do picia oraz poczęstunek w godzinach południowych. 

W fianle Rober Usarek, który był też sędzią głównym imprezy, wygrał 9:5 z Pawłem Czepielem z Białegostoku. W meczu o 3. miejsce Adam Cąkała pokonal 9:4 Karola Szymańskiego.

Czterech najlepszych zawodników otrzymało atrakcyjne nagrody z rąk Prezese Suwalskiego Towarzystwa Tenisowego Wiesława Kamińskiego, który uplasował się na 7-8. miejscu.

Klasyfikacja generalna:

I miejsce Robert Usarek (Suwałki)

II miejsce Paweł Czepiel (Białystok)

III miejsce Adam Cąkała (Suwałki)

IV miejsce Karol Szymański (Suwałki

V miejsce Łukasz Nartowicz (Suwałki)

VI miejsce Daniel Górski (Pisz)

VII-VIII Konrad Nartowicz, Wiesław Kamiński

IX-XII miejsce Szymon Bartnicki (Pisz), Grzegorz Kozłowski (Augustów), Julia Sowulewska (Suwałki, Szkoła Tenisa Champion), Wiktoria Cherubin (Suwałki, Szkoła Tenisa Champion)

XIII – XV miejsce Krzysztof Kotarski (Suwałki, Szkoła Tenisa Champion), Witek Górski (Suwałki, Szkoła Tenisa Champion), Tomasz Zaforymski (Suwałki)

Kolejny turniej Suwalskiego Towarzystwa Tenisowego, w kategorii do 18 lat, odbędzie się prawdopodobnie w czerwcu, a przypuszczalnie w lipcu rozegrany zostanie Recman Cup

W lipcu i sierpniu odbędą się dwa turnieje organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach (singiel i debel), a we wrześniu odbędzie się turniej deblowy o Puchar Prezesa Suwalskiego Towarzystwa Tenisowego.

Od maja rozgrywana jest Suwalska Liga Tenisowa w której bierze udział 70 osób. Zawodnicy są podzieleni na 6 grup singlowych oraz 2 grupy deblowe. Jest to II edycja tego wydarzenia, impreza potrwa do września, planowane jest rozegranie aż 180 spotkań. Organizatorem Suwalskiej Ligi Tenisowej jest Suwalski Towarzystwo Tenisowe, a partnerem Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Przebieg ligi można śledzić na www.suwalkitenis.pl

Fot. 2-9 Miłosz Kozakiewicz

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
01.19.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.06% 4.2414 4.3270
USD 0.16% 3.7248 3.8000
GBP 0.39% 4.8107 4.9079
CHF 0.21% 3.7472 3.8230
18.01.2019

wynajme pokoj

Dodaj nowe ogoszenie