20.08.2019

Tenis ziemny. Piłki latały z prędkością prawie 200 km/h

Na kortach ceglanych OSiR przy ul. Wojska Polskiego rozegrany został deblowy turniej tenisa ziemnego Pogodne Suwałki Challenge.

Swój akces do turnieju zgłosiło 10 par, które reprezentowały następujące miasta: Warszawa, Białystok, Gołdap, Olecko, Suwałki oraz Chorzów i Sosnowiec. 

- Graliśmy systemem pucharowym - każdy miał możliwość rozegrania przynajmniej dwóch meczów - informuje Robert Usarek, sędzia naczelny i zawodnik turnieju. - Mecze były rozgrywane do 9 wygranych gemów zarówno z przodu jak i z tyłu drabinki. Ciekawostką jest, że połowa startujących par grała ze sobą po raz pierwszy (zawodnicy debiutowali w turnieju ze swoim partnerem deblowym). Drugą ciekawostką jest fakt, że jednym z nowych tenisistów który odwiedził suwalskie korty był warszawianin Rafał Kabulski - mistrz Warszawy w kategorii 35+ (trzeba przyznać, że jego partner Tomasz Szyszkowski zaprosił na turniej bardzo mocnego tenisistę). Poziom Rafała śmiało możemy określić jako zbliżony do najlepszych zwycięzców Recman Cup z dwóch ubiegłych lat. To była przyjemność zagrać przeciwko takiemu tenisiście, a kibice mogli pooglądać naprawdę solidny tenis (szczególnie serwisy, które nie przesadzając leciały czasami w okolicach około 200 km/h). 

Po kilku godzinach walki na korcie najlepsza okazała się para Rafał Kabulski (Warszawa) / Tomasz Szyszkowski (Gołdap), którzy w finale pokonali parę Robert Usarek (Suwałki(/Szymon Wrzyszcz (Olecko) 9:6.

W pojedynku o trzecie miejsce Adam Cąkała/Krzysztof Pietranis z Suwałk pokonali parę z Białegostoku Wojciech Lisek/Grzegorz Sieklucki 9:1.

Organizatorem Pogodne Suwałki Challenge był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach przy współpracy z Suwalskim Towarzystwem Tenisowym.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce –  Rafał Kabulski/Tomasz Szyszkowski (Warszawa/Gołdap) – nagroda finansowa 1300 zł

II miejsce – Robert Usarek/Szymon Wrzyszcz (Suwałki, Olecko) – nagroda finansowa 900 zł

III miejsce – Adam Cąkała/Krzysztof Pietranis (Suwałki, Suwałki) – nagroda finansowa 500 zł

IV miejsce – Wojciech Lisek/Grzegorz Sieklucki (obaj Białystok) – nagroda finansowa 300 zł 

V-VI miejsce Karol Szymański/Paweł Chałko (obaj Suwałki), Andrzej Tobolski/Dariusz Szyszkowski (obaj Gołdap)

VII-VIII miejsce – Konrad Śliwowski/Jarosław Kubitzki (obaj Suwałki), Tomasz Ziemkowski/Piotr Kuczyński-Szulbacher (obaj Suwałki)

IX-X miejsce -Tomasz Zaforymski/Piotr Borkowski (Suwałki/Wyszków), Grzegorz Pączek/Krzysztof Przetacznik (Chorzów/Sosnowiec)

Źródło: OSiR Suwałki 

Champion Szkoła Tenisa

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
02.27.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.18% 4.2509 4.3367
USD 0.06% 3.9227 4.0019
GBP 0.43% 5.0933 5.1961
CHF 0.15% 4.0101 4.0911
Dodaj nowe ogoszenie