11.07.2017

Tenis ziemny. Puchar BGŻ BNP Paribas dla Roberta Usarka [zdjęcia]

Z udziałem 16 zawodników z Giżycka, Suwałk, Białegostoku, Węgorzewa, Łomży, Olecka, Kętrzyna i Gdańska w Giżycku rozegrano turniej tenisa ziemnego BGŻ BNP PARIBAS CUP. Triumfował suwalczanin Robert Usarek, a drugi z tenisistów znad Czarnej Hańczy Karol Szymański zajął 6. miejsce.

Turniej rozgrywano systemem pucharowym, do dwóch wygranych setów. W drodze na najwyższy stopień podium Robert Usarek, instruktor Szkoły Tenisa Champion w Suwałkach, pokonał kolejno Pawła Kunę z Węgorzewa 6:0 i 6:1, Marcina Łobodzińskiego z Giżycka 6:1 i 6:0, Szymona Wrzyszcza z Olecka 3:6, 6:2 i 6:3 oraz w finale Macieja Kudyka z Giżycka 6:1 i 6:2.

Karol Szymański, który uległ Wojciechowi Liskowi z Białegostoku 6:4, 4:6 i3:6, następnie pokonał Jarosława Dulniaka z Giżycka 6:0 i 6:3, Grzegorza Siekluckiego z Białegostoku 7:6 i 6:0, ale w decydującym meczu musiał uznać wyższość Krzysztofa Bułkowskiego z Łomży, z którym przegrał 6:7 i 4:6. Turniej stał na wysokim poziomie.

Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, pamiątkowe medale oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsora tytularnego turnieju.  Organizatorem turnieju była Szkoła Tenisa Active w Giżycku.

Fot: Robert Usarek, Radosław Narwojsz