05.08.2019

Tenis ziemny. Recman Cup 2019 – wysoki poziom, dobra zabawa [zdjęcia]

Miniony weekend był prawdziwym świętem tenisa. Blisko 70 zawodników m.in. z Warszawy, Gdańska, Olsztyna, Białegostoku, Góry Kalwarii, Ełku rywalizowało w piątej jubileuszowej edycji turnieju Recman Cup.

Organizatorem dwudniowej imprezy była marka Recman przy współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Honorowym patronatem wydarzenie objęli Polski Związek Tenisa oraz Prezydent Miasta Suwałk.

Oprócz gier turniejowych, które odbywały się na kortach ceglanych przy ul. Wojska Polskiego 17 oraz na kortach sztucznych położonych nad Zalewem Arkadia, organizatorzy przygotowali turniej street tenisa, strefę beach tenisa i badmintona, a także strefę zdrowego sportowca, w której można było skorzystać z bezpłatnych konsultacji m.in. fizjoterapeutów i dietetyków.

Sympatycy „białego sportu” jak nazywany jest tenis, mogli skorzystać z profesjonalnego doradztwa dotyczącego sprzętu sportowego jak również odbyć jazdy testowe nowym modelem jednego z producentów ekskluzywnych aut.

W tegorocznej edycji turnieju oprócz kategorii OPEN rywalizacja toczyła się również w kategoriach +50 (seniorów) oraz w Mixtach.

Tryumf Andrzeja Zabłotniaka w kategorii OPEN

V jubileuszowy turniej wygrał znany suwalskiej publiczności Andrzej Zabłotniak, który w półfinale pokonał Szymona Wrzyszcza 9:4. W meczu o 3 miejsce Jacek Czerniszewski pokonał Bartosza Stempienia 9:5.

1. Andrzej Zabłotniak (Warszawa)
  2. Szymon Wrzyszcz (Olecko)
  3. Jacek Czerniszewski (Białystok)
  4. Bartosz Stempień (Olsztyn)

Najlepszy z suwalczan Karol Szymański podobnie jak Robert Usarek swój udział w turnieju zakończyli na ćwierćfinale, dlatego też o tym do kogo powędruje nagroda w tej kategorii decydowała liczba punktów. Taką decyzję podjął sędzia naczelny zawodów Polskiego Związku Tenisa.

Adam Cąkała zwycięzcą kategorii +50

W kategorii +50 tryumfował Adam Cąkała, który w meczu finałowym pokonał Waldemara Lemańskiego 9:3. O 3 miejscu w tej kategorii turnieju zdecydował pojedynek Andrzeja Cegiełki z Bogdanem Sepko, który zakończył się zwycięstwem 9:5 Andrzeja Cegiełki.

1. Adam Cąkała (Suwałki)
  2. Waldemar Lemański (Białystok)
  3. Andrzej Cegiełka (Bartoszyce)
  4. Bogdan Sepko (Ełk)

Widowiskowy finał MIXTÓW

Niezwykle widowiskowy był turniej Mixtów, w którym zmierzyło się 11 par. W tej kategorii najlepszym okazał się duet Elżbieta Pierzyńska/Andrzej Zabłotniak, która z finale pokonała 9:1 parę Kornelia Zielińska/Paweł Czernialis. Trzecie miejsce zajęła para Katarzyna Tertel/Tomasz Tertel, która pokonała parę Monika Błażko/Grzegorz Sieklucki 9:5.

1. Elżbieta Pierzyńska (Warszawa)/Andrzej Zabłotniak (Warszawa)
  2. Kornelia Zielińska (Suwałki)/Paweł Czernialis (Żegary)