13.08.2017

Tenis ziemny. Warszawski finał Recman Cup 2017 dla Tomasza Sarneckiego [zdjęcia]

Dwukrotny mistrz Polski, trzykrotny uczestnik Mistrzostw Europy w kategoriach młodzieżowych Tomasz Sarnecki z Warszawy triumfatorem rozegranego w Suwałkach turnieju tenisa ziemnego amatorów Recman Cup 2017 z pulą nagród 10.000 PLN. W finale pokonał 9:1 Łukasza Kaczmarczyka także z Warszawy.

W półfinale późniejszy zwycięzca turnieju wygrał 9:2 z suwalczaninem Robertem Usarkiem, który w Recman Cup triumfował w roku ubiegłym, a przed dwoma laty zajął drugie miejsce. W drugim półfinale Łukasz Kaczmarczyk wygrał 9:5 z innym z suwalczan Adamem Cąkałą.

W suwalskich derbach o trzecie miejsce Usarek wygrał z Cąkałą 6:2 i odebrał dwa puchary, za trzecie miejsce i dla najlepszego suwalczanina.

W turnieju pocieszenia dla zawodników którzy dodali w pierwszej rundzie turnieju Adam Świrydowicz z Ełku wygrał 6:3 z Filipem Olszewskim z Suwałk.

Tegoroczny Recma Cup zdominował Tomasz Sarnecki, który zaprezentował poziom, jakiego w Suwałkach się nie ogląda. Nie dysponujący najlepszymi warunkami fizycznymi tenisista ze stolicy ogrywał rywali spokojem, mądrością, umiejętnością przewidywania ich zagrać i cierpliwością. Tak grają tylko tenisiści, którzy przeszli w młodości przez bardzo dobrą szkołę, a taką zaliczył właśnie Tomasz Sarnecki.

- Od siódmego roku życia trenowałem w sekcji tenisowej Legii Warszawa. Zdobyłem mistrzostwo Polski w singlu w kategoriach 12 i 14-latków oraz brąz w 16-latkach, trzykrotnie startowałem na Mistrzostwach Europy, ale na nich sukcesów nie odniosłem. Później doznałem kontuzji, po której już nie wróciłem do zawodowego tenisa. Gram amatorsko, ale doświadczenie ze szkoły i kortu procentuje, co widać było w Suwałkach. To bardzo dobry turniej, wspaniała atmosfera i organizacja, świetni kibice, doping. Cieszę się, że mogłem tu zagrać, a tym bardziej, ze wygrałem ten turniej. Teraz nie pozostaje mi nic innego jak przyjechać do Suwałk za rok - dzielił się wrażeniami T. Sarnecki.

W trzeciej edycji Recman Cup wystartowało 33 zawodników z Warszawy, Piaseczna, Gdańska, Białegostoku, Ełku, Gołdapi, Węgorzewa, Kętrzyna, Sokółki, Turośli Kościelnej i  ośmiu suwalczan.

Kolejny turniej za rok, o czym uczestników i kibiców tegorocznej edycji zapewnili wiceprezes firmy Recman Roman Tulwin i patron honorowy turnieju Czesław Renkiewicz, Prezydent Miasta Suwałk.