08.12.2016

Udany weekend dla SUKSS Suwałki

W ubiegły weekend udane mecze drużyny SUKSS rozegrały aż w trzech kategoriach: młodzików, kadetów i seniorów.

W ostatnim meczu pierwszej rundy III ligi seniorów prowadzona przez Bartosza Jasińskiego drużyna SUKSS Ślepsk Suwałki, wygrała w Sokółce z tamtejszym UKS Mikolo. Nasza drużyna, choć najmłodsza w całej lidze seniorów, znów pokazała, że potrafi grać w męską, silną siatkówkę i nikogo się nie boi. Bardzo dobrze spisali się wszyscy zawodnicy i mecz zakończył się zwycięstwem SUKSS Ślepsk Suwałki 3:1 (25:20, 25:22, 14:25, 27:25)

Pozostałe wyniki:

Ruch Wysokie Mazowieckie - LUKS Biebrza Lipsk  0:3 (13:25, 19:25, 19:25)

BESTIOS Białystok - BAS Białystok 0:3 (23:25; 23:25; 18:25)

Drużyna kadetów

SUKSS 1 Suwałki, prowadzona przez Bartosza Jasińskiego, grała w Augustowie z drużyną UKS Centrum. Dwa pierwsze sety to ogromna przewaga suwalskiej drużyny i pewna wygrana 25:15 i 25:9. Niestety w trzecim secie nastąpiło rozluźnienie i brak koncentracji co skończyło się przegraną 26:24. Czwarty set zakończył się zwycięstwem suwalczan 25:20.

SUKSS Suwałki – UKS Centrum Augustów 3:1 (25:15, 25:9, 24:26, 25:20)

Natomiast druga drużyna kadetów SUKSS 2 Suwałki, prowadzona przez Artura Łabacza, spotkała się w Mońkach z tamtejszym MUKS Gim-Net. Pierwszy set to walka punkt za punkt, aż do samego końca i zwycięstwo naszej drużyny 27:25. Dwa kolejne sety to równa i pewna gra naszych zawodników. Oba zakończyły się wynikiem 25:19 dla SUKSSu.

SUKSS Suwałki – MUKS Gim-Net Mońki 3:0 (27:25, 25:19, 25:19)

Grali też młodzicy

W hali Zespołu Szkół nr 10 w Suwałkach rozegrany został turniej Mistrzostw Województwa Młodzików. Rywalizowały dwa zespoły BAS Białystok oraz dwa zespoły SUKSS Suwałki. Najwięcej emocji budził pierwszy mecz pomiędzy BAS 1 Białystok, a SUKSS 1 Suwałki. Obie te drużyny zaliczane są do faworytów mistrzostw województwa. Suwalski zespół prowadzony przez Artura Łabacza pierwszego seta wygrał 25:23. Drugi set to przewaga gości i pewna wygrana Białegostoku 25:17. Tie-break to przede wszystkim walka charakterów i tu o wiele mocniejsi okazali się suwalczanie wygrywając 15:8 i cały mecz 2:1. Drugi zespół SUKSS prowadzony przez Marcina Orzechowskiego choć przegrał oba mecze to pokazał się z bardzo dobrej strony i jak widać po wynikach, walczył jak równy z równym w każdym meczu.

Wyniki turnieju:

UKSS I Suwałki - BAS I Białystok  2:1 (25:23; 17:25; 15:8)

BAS II Białystok - SUKSS II Suwałki 2:1 (25:17; 21:25; 16:14)

SUKSS I Suwałki - BAS II Białystok 2:0 (25:10; 25:12)

SUKSS II Suwałki-BAS I Białystok  0:2 (24:26; 12:25)