08.04.2013

Unihokej. Orły blisko ekstraklasy

W pierwszym meczu finału I Ligi Unihokeja Seniorów suwalskie Orły wygrały w Łochowie z tamtejszą Olimpią 8:7.

Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw. Kolejne spotkanie 20 kwietnia 2013 r o godz. 18.00,
a ewentualne trzecie 21 kwietnia o godz. 10.00 w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej w Suwałkach, ul. Plac Mickiewicza 3 (wejście od strony stacji Pogotowia). Wstęp wolny! Już dziś zapraszamy.

Oba zespoły bardzo prestiżowo potraktowały te zawody. Mecz prowadzony był w szybkim tempie, nie brakowało ostrych spięć, kar (wynikających z niezamierzonych przewinień zawodników obu drużyn), a także wielkich emocji w końcowych minutach spotkania - zespół gospodarzy strzelił siódmą bramkę na niespełna minutę przed końcem spotkania.

Całe spotkanie, pomimo zaciętości rozegrane zostało pod dyktando gości, którzy przez cały mecz prowadzili 1-2 bramkami (od stanu 3-1 dla Orłów w I tercji), bądź  szybko uciekali na prowadzenie po bramce wyrównującej gospodarzy.  Oba zespoły stworzyły wiele dogodnych sytuacji bramkowych, ale raziły nieskutecznością. Na wyniku meczu zaważyło większe doświadczenie, ogranie boiskowe gości, a także indywidualności, które w trudnych momentach potrafiły poderwać zespół Orłów do walki. Ważne to szczególnie w II tercji, gdy zespół suwalski grał w osłabieniu przez 12 minut (kara 2+ 10- dotkliwa, zważywszy na fakt iż na mecz do Łochowa pojechało 9 zawodników "pola") oraz w III tercji, gdy w chwilę po niewykorzystanym rzucie karnym suwalczanie zdobyli bramkę szybko po wznowieniu gry.

Olimpia Łochów - UKS Orły Suwałki 7-8 (1-3, 4-3, 2-2)

bramki dla Orłów: D. Osiński 3, A. Marcinkiewicz 2, A. Kaszkiel 2, M. Dziatkowski 1.
Orły - bramkarze: M. Szymański, A. Filipow, D. Mieczkowski, obrońcy: S. Osiński, S. Kwaśniak, D. Zajkowski, napastnicy i rozgrywający: M. Dziatkowski, W. Dubin, D. Osiński, A. Marcinkiewicz, K. Rubin, A. Kaszkiel
trener: A. Kaszkiel
nie grali: M. Duda, C. Ostrowski, J. Zdancewicz, M. Niemotko