03.09.2019

VII Turniej Piłkarski im. Grzegorza Wołągiewicza. Akademia Wigier piąta wśród gigantów [wideo]

Lech Poznań przed Dynamem Mińsk, Legią Warszawa, Wisłą Kraków i Wigrami Suwałki - tak wygląda kolejność pierwszych pięciu spośród 12 dziecięcych zespołów z Polski, Białorusi, Litwy i Łotwy , które w miniony weekend rywalizowały na głównej płycie suwalskiego stadionu.

Już po raz siódmy w memoriale Grzegorza Wołągiewicza, zmarłego w 2010 roku byłego prezydenta Suwałk i prezesa SKS Wigry Suwałki, rywalizowały drużyny najlepszych akademii piłkarskich, złożone z 9-letnich i młodszych zawodników. Chłopcy uczą się grać w piłkę już od  5-6-roku życia i prezentują dobry poziom oraz nadzwyczajną ambicję. Podczas zorganizowanych przez AP Wigry, Wigry i OSiR Suwałki, dwudniowych zmagań na murawie, na której na co dzień odbywają się mecze Fortuna 1 Ligi, panowała wysoka temperatura, ale było też gorąco od emocji.

W drużynie Akademii Piłkarskiej Wigry Suwałki, prowadzonej przez Arkadiusza Szczerbowskiego, wystąpili: Wiktor Siemieniaka, Dawid Rakowski, Jakub Kierejsza, Bartosz Wasilewski, Rafał Sobuń, Aleksander Sawicki, Filip Bujkowski, Kacper Ryszkiewicz, Emil Mikulski, Robert Domoracki, Mikołaj Starczewski, Mateusz Kubas.

Pierwszego dnia turnieju, w fazie grupowej gospodarze wygrali z  Taurasem Kowno (Litwa)  5:2, FK Priekuli (Łotwa) 4:1 i Wisła Płock 6:1 oraz przegrali z Legią Warszawa 2:4 i Wisła Kraków 0:3.  Z trzeciego miejsca w grupie i  dwiema porażkami na koncie awansowali do „Ligi Mistrzów”, w której walczyli o miejsca 1-6.

Drugiego dnia, w fazie finałowej suwalczanie ulegli Lechowi Poznań 0:2, zremisowali z Jagiellonią Białystok 1:1 i przegrali z Dynamem Mińsk (Białoruś) 0:3.  Wiktor Siemieniaka z AP Wigry został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju, a Emil Mikulski - najlepszym graczem suwalskiej drużyny.   

Tytuł obroniła Akademia Lecha Poznań, która zachwycała kibiców podczas swoich spotkań. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Dynama Mińsk, a na najniższym stopniu podium stanęła  Akademia Legii Warszawa.  

Turniej wsparlo wiele firm, głównymi sponsorami byli BOSS, Grodno, Lokalna Stacja Paliw i Stollar. Puchary i nagrody wręczyli uczestnikom prezydent Suwalk Czeslaw Renkiewicz, przewodniczący Rady Miejskiej Zdzislaw Przełomiec, dyrektor OSiR Waldemar Borysewicz i prezes Fundacji AP Wigry Suwalk Kamil Makarewicz.  

WD

 

 

Wyniki:

Faza grupowa (sobota, 31.08.2019r.)

grupa A:

Jagiellonia Białystok – Fortuna Kowno 2:0
Lech Poznań – Dinamo Mińsk 3:1
Polonia Warszawa – Varsovia Warszawa 1:1
Jagiellonia Białystok – Dinamo Mińsk 2:3
Fortuna Kowno – Varsovia Warszawa 2:0
Lech Poznań – Polonia Warszawa 2:0
Jagiellonia Białystok – Varsovia Warszawa 2:1
Dinamo Mińsk – Polonia Warszawa 6:1
Fortuna Kowno – Lech Poznań 0:6
Jagiellonia Białystok – Polonia Warszawa 4:2
Varsovia Warszawa – Lech Poznań 0:2
Dinamo Mińsk – Fortuna Kowno  5:1
Jagiellonia Białystok – Lech Poznań 1:4
Polonia Warszawa – Fortuna Kowno 1:2
Varsovia Warszawa – Dinamo Mińsk 0:3 

grupa B:

AP Wigry Suwałki – Tauras Kowno  5:2
Wisła Płock – FK Priekuli 1:4
Wisła Kraków – Legia Warszawa  3:4
AP Wigry Suwałki – FK Priekuli 4:1
Tauras Kowno – Legia Warszawa  1:5
Wisła Płock – Wisła Kraków 0:4
AP Wigry Suwałki – Legia Warszawa 2:4
FK Priekuli – Wisła Kraków 1:8
Tauras Kowno – Wisła Płock 4:0
AP Wigry Suwałki – Wisła Kraków 0:3
Legia Warszawa – Wisła Płock 6:4
FK Priekuli – Tauras Kowno 1:5
AP Wigry Suwałki – Wisła Płock 6:1
Wisła Kraków – Tauras Kowno 4:3
Legia Warszawa – FK Priekuli 6:1

Faza finałowa (niedziela, 01.09.2019r.)

Liga Mistrzów

Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa 1:4
Lech Poznań – AP Wigry Suwałki 2:0
Dinamo Mińsk – Wisła Kraków 5:3
Jagiellonia Białystok – AP Wigry Suwałki 1:1
Dinamo Mińsk – Legia Warszawa 4:4
Lech Poznań – Wisła Kraków 3:0
Dinamo Mińsk – Wigry Suwałki 3:0
Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków 2:6
Lech Poznań – Legia Warszawa 5:0

Liga Europy:

Fortuna Kowno – Wisła Płock 4:1
Varsovia Warszawa – FK Priekuli 2:1
Polonia Warszawa – Tauras Kowno 0:1
Fortuna Kowno – FK Priekuli 2:0
Varsovia Warszawa – Tauras Kowno 0:2
Polonia Warszawa – Wisła Płock 5:0
Fortuna Kowno – Tauras Kowno 1:2
Varsovia Warszawa – Wisła Płock 5:0
Polonia Warszawa – FK Priekuli 2:2

KLASYFIKACJA KOŃCOWA / NAJLEPSZY ZAWODNIK DRUŻYNY

1. Lech Poznań – Kuba Pawlik
2. Dinamo Mińsk – Shalamitski Maksim
3. Legia Warszawa – Krzysztof Plewczyński
4. Wisła Kraków – Aleksander Wróblewski
5. AP Wigry Suwałki – Emil Mikulski
6. Jagiellonia Białystok – Filip Łozowski
7. Tauras Kowno – Matas Latisevicius
8. Fortuna Kowno – Kasparas Zilys
9. Varsovia Warszawa – Antek Komosiński
10. Polonia Warszawa – Patryk Kryłowicz
11. FK Priekuli – Kristezs Kreitużis
12. Wisła Płock – Tymon Piłski

TOP 3 TURNIEJU:

Najlepszy zawodnik: Verenik Vlad (Dinamo Mińsk)
Najlepszy bramkarz: Wiktor Siemieniaka (AP Wigry Suwałki)
Król strzelców: Serafin Bakhno (Lech Poznań)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Zapraszamy na relację na żywo


Jastrzębski Węgiel


MKS Ślepsk Malow Suwałki

15.11.2019
20:30

Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
11.15.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.31% 4.2461 4.3319
USD 0.32% 3.8556 3.9334
GBP 0.17% 4.9449 5.0447
CHF 0.81% 3.8947 3.9733
Dodaj nowe ogoszenie