11.08.2018

Wigry Suwałki - Chrobry Głogów 0:1. Gra lepsza niż wynik [wideo, zdjęcia]

Wigry muszą znieść gorycz porażki po meczu, w którym prezentowały lepszą dla oka piłkę. Chrobry Głogów wygrywając w Suwałkach przeskoczył bezpośrednio Biało-Niebieskich w tabeli i zajmuje ósme miejsce. Wigry są dziewiąte, jednak wciąż trwa czwarta kolejka gier Fortuny I ligi.

To pierwsza porażka od kiedy Wigry przejął trener Kamil Socha (na zdjęciu z lewej). Pod wodzą nowego szkoleniowca Wigry jeszcze nie przegrały meczu (6 sparingów i 3 mecze ligowe). Passę Wigier zatrzymał jednak Chrobry Głogów, który przyjechał do Suwałk głodny zwycięstwa i z zaledwie dwoma punktami na koncie. Drużyna notowana przed sezonem jako jeden z faworytów do awansu rozczarowywała od początku rozgrywek.

Początek dzisiejszego spotkania również nie zwiastował dobrego wyniku dla gości z Głogowa. Już w 4. minucie do piłki w polu karnym dobiegł Robert Bartczak i piłka minęła słupek zaledwie o kilka centymetrów. Kolejne minuty również rozgrywane były pod dyktando Wigier. Gospodarze imponowali składnymi akcjami rozgrywanymi z pierwszej piłki. Zawodnicy z Głogowa nie nadążali za rozgrywanymi w szybkim tempie od nogi do nogi akcjami Wigier.

W 22. minucie Wigry mogły zdobyć bramkę po akcji złożonej z kilkunastu podań na połowie rywala. Dwie minuty później Wigry znów zaskoczyły. Suwalczanie grając z pierwszej piłki wyszli spod agresywnego pressingu rywali na własnej połowie i przeszli natychmiast do kontraataku w pole karne gości. Arbiter w tej sytuacji dopatrzył się jednak spalonego. Publiczność nie szczędziła oklasków dla młodych zawodników suwalskiej drużyny.

W 37. minucie znów na lewym skrzydle w dynamicznym rajdzie pokazał się Bartczak. Piłka po jego strzale prześlizgnęła się jeszcze po nodze obrońcy i mogła zaskoczyć bramkarza wpadając mu za kaptur. Mateusz Abramowicz w ostatniej chwili zdołał zainterweniować. Wówczas bramka dla Wigier wydawała się kwestią najbliższych minut. W 45. minucie spotkania zamieszanie pod polem karnym Wigier wykorzystali goście z Głogowa. Do bezpańskiej piłki, która odbiła się od kilku zawodników Wigier dopadł Damian Kowalczyk i strzałem pod poprzeczkę nie dał szans naszemu bramkarzowi.

W drugiej połowie Wigry również miały optyczną przewagę. Suwalczanie dążyli do wyrównania stanu spotkania i narażali się na kontraataki Chrobrego. Goście wyprowadzali sporadyczne aczkolwiek konkretne ataki. W 60. minucie dośrodkowanie z prawego skrzydła przedłużył głową Wasiluk, piłka trafiła do Napolova ale ten strzelił ponad bramką z odległości pięciu metrów od bramki Węglarza.

W 64. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zakotłowało się w polu karnym Chrobrego. Blisko oddania strzału był Piekarski ale znów zabrakło centymetrów. Odsłonięcie się Wigier to była woda na młyn dla gości. Luki w formacji defensywnej Wigier skutecznie wypełniali szybcy zawodnicy Chrobrego. Wystarczy powiedzieć, że w ostatnim kwadransie Borecki trzykrotnie dochodził do sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem ale świetną dyspozycją w dzisiejszym spotkaniu popisał się Węglarz.

W 81 minucie znów mieliśmy popis szybkiej gry podanami Wigier i znów zabrakło skuteczności. Zbyt słabo głową uderzył Bartczak i piłkę wyłapał bramkarz Chrobrego. W 90. minucie przed utratą drugiej bramki uratował Wigry Adrian Karankiewicz. Borecki znów wyszedł sam na sam, minął Węglarza ale zmierzającą do bramki piłkę po wślizgiem z linii bramkowej wybił kapitan Wigier.

Jeśli mielibyśmy przyznawać noty za styl Wigry wygrałyby dzisiejsze spotkanie. Piłka nożna to jednak nie jazda figurowa na lodzie. Gra się na gole, a w tym aspekcie konkretniejsza była bardziej doświadczona drużyna z Głogowa. Suwalczanie muszą z pewnością poprawić grę w defensywie, to czwarty mecz z rzędu kiedy Wigry tracą bramkę. Przy lepszej skuteczności Chrobry mógł wywieźć z Suwałk kilka goli więcej.

Szansę na rehabilitację Wigry mają już za tydzień w Katowicach. 18 sierpnia o godzinie 20:00 zagrają z GKS-em Katowice.

(pkr)

Wigry Suwałki - Chrobry Głogów 0 : 1 (0:1)

Gol: Damian Kowalczyk 44

Żółte kartki: Bartczak - Kowalczyk, Kaczmarek.

Sędziował: Tomasz Marciniak (Płock).

Wigry: Damian Węglarz - Piotr Kwaśniewski, Adrian Piekarski, Adrian Karankiewicz, Jonatan Straus, Robert Bartczak, Martin Adamec, Damian Pawłowski, Filip Karbowy(71. Karol Mackiewicz), Paweł Olszewski (46. Paweł Kaczmarczyk), Aron Stasiak (62. Kamil Sabiłło).

Chrobry: Mateusz Abramowicz - Michał Ilków-Gołąb, Przemysław Stolc, Marek Wasiluk, Jarosław Ratajczak, Bartosz Machaj (58. Rafał Maćkowski), Daniel Wajsak (58. Maciej Kona), Robert Mandrysz, Michał Borecki, Serhij Napołow, Damian Kowalczyk (82. Konrad Kaczmarek).

Pozostałe wyniki  4. kolejki

Piątek, 10.08.

Raków Częstochowa - Odra Opole  1 : 0 (0:0)

Gol: Miłosz Szczepański 90

Żółte kartki: Arkadiusz Kasperkiewicz – Jakub Habusta, Rafał Niziołek

Sobota, 11.08.

Bytovia Bytów - Stal Mielec  1 : 2 (0:1)

Gole: Michał Jakóbowski 59 - Josip Šoljić 20, Łukasz Wroński 82

Żółte kartki: Jakóbowski, Burkhardt, Duda - Spychała, Bergier

ŁKS Łódź - Stomil Olsztyn  1 : 0 (0:0)

Gol: Maksymilian Rozwandowicz 56 (k)

Żółta kartka: Szywacz (Stomil)

GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) - Chojniczanka Chojnice  0 : 0

Żółte kartki: Skórecki, Jaroszek - Zawistowski, Michalski.

Czerwona kartka: Patryk Skórecki (80. minuta, GKS 1962, za uderzenie partnera z zespołu).

Podbeskidzie Bielsko-Biała  - Garbarnia Kraków  0 : 0

Żółte kartki: Bąk, Moskwik, Palawandiszwili - Kostrubała, Kiebzak, Ogar

Puszcza Niepołomice - Warta Poznań   0 : 1 (0:0)

Gol: Krzysztof Biegański 84

Żółte kartki: Orłowski, Stefanik - Jasiński, Fiedosiewicz, Cierpka, Grobelny, Piceluk

GKS Tychy - Bruk-Bet Termalica Nieciecza  2 : 1 (2:1)

Gole: Kamil Zapolnik 21, Dawid Abramowicz 41 - Bartosz Śpiączka 11

Żółte kartki: Piątek, Zapolnik, Daniel - Śpiączka, Kupczak

Sandecja Nowy Sącz - GKS Katowice  1 : 0 (0:0)