20.07.2019

Wigry Suwałki – FK Palanga 2:0. Cieszy zwycięstwo, ale gra jeszcze nie taka [wideo]

W ostatnim sparingu przed zaplanowaną na 27.08. inauguracją rozgrywek I ligi suwalskie Wigry pokonały 2:0 FK Palanga, ósmy zespól na półmetku rozgrywek litewskiej ekstraklasy (na Litwie gra się systemem wiosna-jesień).

Wynik, zwłaszcza po wpadce (0:2) z III-ligową Olimpią Zambrów cieszy, gra pozostawia jeszcze wiele do życzenia.

Spotkanie poprzedziła prezentacja sztabu szkoleniowego i piłkarzy, którzy reprezentować będą Wigry w rozgrywkach jesiennej rundy sezonu 2019/20 I ligi suwalskiej drużyny i sztabu szkoleniowego na czele którego stoi Adam Fedoruk.

Wracając do meczu, w zasadzie przez pełne 90 minut stroną przeważająca byli suwalczanie, ale w ich zespole zabrakło zawodnika, który zdecydowałby się na strzał z 20-25 metrów. Gospodarze drogi do bramki rywali szukali w „tysiącu podań”. Zdecydowanie częściej próbowali ataku z prawej strony z wykorzystaniem Roberta Bartczaka. Na bramkę gości z Litwy próbowali strzelać Bartczak, Łapiński, Kata, ale było to przysłowiowe bicie głową w mur rywali.

Prowadzenie Wigrom dopiero w 33 minucie dał Adrian Karankiewcz, który strzałem z pola karnego pokonał bramkarza rywali. Drugi i jak się później okazało ostatni gol w tym meczu padł w 43 minucie, a jego autorem był Cezary Sauczek, który zaskoczył bramkarza strzałem w długi róg. W ostatnich sekundach tej części gry mocnym strzałem popisał się Szymon Łapiński, ale piłka zamiast do siatki trafiła tuż przy słupku w jej zewnętrzna boczną część i opuściła boisko.

Druga połowa wyglądała podobnie, atakowały Wigry, kontry próbowali wyprowadzać goście, ale strzałów w światło bramki było jak na lekarstwo. Nic zatem dziwnego, że gole już nie padły. Wynik 2:0 dla Wigier odzwierciedla to, co działo się na boisku. Wigry wygrały zasłużenie, zaprezentowały charakter i nie ustępowały rywalom jeśli chodzi o umiejętności. Akcje suwalczan były zbyt czytelne żeby (więcej niż dwa razy) zaskoczyć rywali. Czasu do inauguracji ligi zostało niewiele, a do zrobienia jeszcze dużo...

- Chcemy prezentować umiejętności i charakter – przed meczem mówił do kibiców trener Wigier Adam Fedrouk. – Zespół potrzebuje wsparcia i o to apeluję do kibiców. Jeśli chodzi o sytuację kadrową to myślę że będzie jeszcze jedna niespodzianka. Ale to zależy już od władz klubu i samego zawodnika, którego chętnie widzielibyśmy w Wigrach.