13.10.2018

Wigry Suwałki - GKS Tychy 2:2. Bilans meczu: dwóch rannych [wideo i zdjęcia]

Czasami lepiej, kiedy jest dwóch rannych, niż jeden zabity - podsumował spotkanie Kamil Socha, trener Wigier.

Wynik rozczarował szkoleniowców obu drużyn, które nie wygrały szóstego już kolejnego spotkania, ale być może uratował głowę ktoregoś z nich. Szczególnie rozżalony może być Ryszard Tarasiewicz, bo na Zarzeczu jego zespół prowadził już 2:0.

- Różne są remisy, ale z tego nie mam prawa być zadowolony - ocenił szkoleniowiec GKS.

Nieskromnie możemy się pochwalić, że dwukrotnie bezbłędnie typowaliśmy remis. Pisaliśmy o nim w przedmeczowej zapowiedzi, a zaraz po przerwie mówiliśmy, że w 85 minucie padnie wyrównujący gol dla Wigier.

Trener suwalskiej drużyny, by ustrzec się trzeciej porażki z rzędu, inaczej ustawił obronę. Na ławce posadził obu bocznych defensorów wypożyczonych z Jagiellonii -  Jonatana Strausa i Pawła Olszewskiego, których miejsce zajęli Piotr Kwaśniewski na prawej i Adrian Karankiewicz na lewej stronie. Zapewne nie spotkało to się z aplauzem trenera Jagi Ireneusza Mamrota, który wykorzystał reprezentacyjną przerwę i w towarzystwie malżonki zasiadł na trybunie suwalskiego stadionu. Zresztą, miał kogo ogladać, bo w wyjściowym składzie Wigier zagrało dwóch kolejnych "jego" zawodników: Damian Węglarz i Karol Mackiewicz.

Wigry zaczęły ostrożnie, starały się koncentrować na obronie, ale nie bardzo to im wychodziło. GKS Tychy, który nie zdobył gola w trzech ostatnich meczach, w Suwałkach mógł objąć prowadzenie już w 3 minucie. Dawid Abramowicz z lewej strony zagrał na piąty metr do Jakuba Piątka, ale ten minimalnie chybił.

Cztery minuty później podobną akcję drużyna Ryszarda Tarasiewicza  przeprowadziła prawą stroną i już uzyskała efekt. Z odleglości 7-8 metrów pod poprzeczkę huknął Hubert Adamczyk i Damian Węglarz musiał wyciągnąć piłkę z siatki.

Szybko wyrównać mógł Karol Mackiewicz,  ale dwa jego strzały zza pola karnego obronił Konrad Jałocha. Kibice oklaskami nagrodzili jeszcze  świetny odbiór Damiana Pawłowskiego i wydawało się, że emocji  w pierwszej połowie będzie na tyle, ale w 43 minucie Tychy prowadziły już 2:0.

Po dośrodkowaniu, z bliska na bramkę Wigier uderzyl jakub Vojtuś, ale piłkę wybił stojący prawie na linii bramkowej Adrian Piekarski. Dobijał Hubert Adamczyk i strzelil jeszcze piekniejszego gola, niz na początku meczu. Piłka odbiła się od poprzeczki i ugrzęzła w siatce.

Kto wie, co by było, gdyby do przerwy utrzymał się taki wynik. Najprawdopodbniej Wigry, które dwa tygodnie wcześniej u siebie przegrały z Podbeskidziem aż 0:5, bałyby się kolejnej klęski i dalej grały ostrożnie.

Przełomowy moment

Na szczęście, gospodarze się nie poddali, a ile znaczy dla nich Kamil Sabiłło  przekonaliśmy się w pierszej minucie doliczonego czasu pierwszej połowy. Wracający po kontuzji barku napastnik  z prawej strony pola karnego strzelił precyzjnie w kierunku dalszego słupka i zdobyl kontaktowego gola.

- To byl przełomowy moment spotkania - uważa Karol Mackiewicz. - Źle zaczęliśmy, dostaliśmy bramkę, potem drugą i ta druga nas pobudziła. Uwierzyliśmy, że możemy odwrócić losy spotkania.I rzeczywiście, ten mecz był do wygrania

- Dałem impuls, ale cała drużyna zrobiła wszystko, by ten kontaktowy gol padł - mówi Kamil Sabiłło.

- Dostaliśmy gola do szatni i wiedzieliśmy, jak po przerwie będzie wyglądała gra, że gospodarze sie na nas rzucą. Dobrze się broniliśmy i nie powinniśmy pozwolić na stratę tych dwóch punktów - przekonuje Ryszard Tarasiewicz.

Od początku drugiej połowy grał już Jonatan Straus, wkrótce na boisko wbiegł Paweł Olszewski.  Role się odwróciły, to gospodarze nadawali ton grze. Dwukrotnie mogli nadziać się jednak na ciosy, ale szanse podwyższenia wyniku na 3:1 zmarnowali Maciej Mańka i ...

Po drugiej stronie boiska diwe znakomite okazje  do wyrównania zaprzepaścił Robert Bartczak. Najpierw z bliska nieudolnie podawał do znajdującego sie na czystej pozycji Kamnila Sabiłły, a potem w sytuacji sam na sam posłał piłkę minimalnie nad poprzeczką.

Wreszcie, w 85 minucie Wigry wyprowadziły zabójczą kontrę. Kamil Sabiło z lewej strony dośrodkował, a zamykający akcję Karol Mackiewicz uderzeniem głową z dwoch metrów zmieścił piłkę przy bliższym słupku  i wyrównał na 2:2.

Mamy demokrację

- Była to odpowiedź na naszą akcję - nie może przeboleć Ryszard Tarasiewicz.  - Straciliśmy piłkę w polu karnym gospodarzy i ten błąd mogliśmy naprawić przynajmniej trzykrotnie. Przy całym szacunku  dla przeciwnika, odczuwamy duży niedosyt. W takim meczu nie mogliśmy oddać dwóch punktów.

- Na szczęście, mamy demokrację i mogę sie nie zgadzać z trenerem GKS - odpiera Kamil Socha. - Jesteśmy niezadowoleni, bo w drugiej połowie mieliśmy taką przewage, że mogliśmy ten mecz wygrać. Spotkały się dwie druzyny, którym ostatnio się nie wiecze. Czasami lepiej, kiedy jest dwóch rannych, niż jeden zabity.

Można napisać, ze w 14. kolejce jest sześciu rannych. Remisy padły bowiem we wszystkich trzech rozegranych w sobotę meczach.

Wigry Suwałki - GKS Tychy 2 : 2 (1:2)

Gole: Kamil Sabiłło 45, Karol Mackiewicz 85 - Hubert Adamczyk 8, 44

Żółte kartki: Damian Pawłowski, Adrian Karankiewicz – Jakub Vojtuš, Mateusz Grzybek, Dawid Abramowicz, Jakub Piątek.

Wigry: Damian Węglarz - Adrian Piekarski, Arkadiusz Najemski, Adrian Karankiewicz, Bartosz Olszewski (46. Jonatan Straus), Piotr Kwaśniewski (2. Paweł Olszewski), Damian Pawłowski (83. Aron Stasiak), Filip Karbowy, Robert Bartczak, Karol Mackiewicz, Kamil Sabiłło.

Tychy: Konrad Jałocha - Mateusz Grzybek, Marcin Biernat, Daniel Tanżyna, Dawid Abramowicz, Hubert Adamczyk, Keon Daniel, Łukasz Bogusławski (57. Maciej Mańka), Łukasz Grzeszczyk, 16. Jakub Piątek - 9. Jakub Vojtuš (69. Sebastian Steblecki).

Sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin)

Pozostałe wyniki i pary 14. kolejki:

Sobota,13.10.

Chojniczanka Chojnice - Bytovia Bytów 1 : 1 (1:0)

Gole: Piotr Grzelczak 43 - Juliusz Letniowski 83

Żółte kartki: Paweł Zawistowski – Łukasz Wróbel, Wojciech Wilczyński, Sławomir Duda

Chrobry Głogów - Stal Mielec 0 : 0

Żółte kartki: Szymon Drewniak x 2, Oskar Repka – Marcel Gąsior.
Czerwona kartka (za 2. żółte): Szymon Drewniak (Chrobry, 66. minuta)

6 goli - Juliusz Letniowski (Bytovia Bytów),

5 goli - Martin Adamec (Wigry), Krzysztof Drzazga (Puszcza Niepołomice), Vladislavs Gutkovskis (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Maciej Małkowski (Sandecja Nowy Sącz), Hubert Wołąkiewicz (Chojniczanka Chojnice),