01.02.2017

Wigry Suwałki - Olimpia Zambrów 3:1. Pierwszoligowiec czeka na posiłki [wideo i zdjęcia]

W rozegranym dzisiaj na sztucznym boisku ZS 10 w Suwałkach sparingu I-ligowe Wigry Suwałki pokonały 3:1 występującą w II lidze Olimpię Zambrów. O ile w pierwszej połowie groźniejsze sytuacje stwarzali goście, to po przerwie i zmianach w składzie ton grze nadawali podopieczni Dominika Nowaka.

Już po kilku pierwszych minutach Olimpia powinna prowadzić 3:0, ale raz gospodarzy uratował słupek, a dwukrotnie zawiedli zawodnicy gości. Na pierwszego gola kibice czekali do 5 minuty. Wówczas po rzucie rożnym z lewej strony bramki Fabiańskiego dośrodkował Kozak, piłkę przepuścił Jaworowski, ta trafiła do nie pilnowanego Cverny, który nie dał szans bramkarzowi Zambrowa. Dwie minuty później był już remis. Akcję gości lewą stroną i dośrodkowanie na wyrównującego gola strzałem głową zamienił Piasecki. W tej części gra toczyła się głównie w środku boiska. Nie brakowało walki, zabrakło dokładności zwłaszcza pod obiema bramkami.

W przerwie obaj trenerzy dokonali szeregu zmian. W zespole Wigier dużo ożywienia wnieśli zwłaszcza szalejący na lewej stronie Łukasz Wroński i szukający swoich szans pod b ramką Kamil Zapolnik. Goście nie oddawali pola bez walki, a szansy na gola szukali w kontrach. Bliski pokonania bramkarza gospodarzy w 65 min. był Kuczałek, który z 10 metrów nie trafił do pustej bramki. W 71 min. gości przed utratą gola uratował słupek, ale w 77 min. Wigry objęły prowadzenie. Po akcje lewą stroną i dośrodkowaniu Wrońskiego w polu karnym Olimpii sfaulowany został Kamil Zapolnik i to on „jedenastkę” zamienił na drugiego gola dla I-ligowców.  Wynik spotkania na 3:1 w 88 min. ustalił Zapolnik, kończąc celnym strzałem akcję Kądziora z Wrońskim.

Dodajmy, że Wigry zagrały bez narzekających na urazy Zocha, Baranowskiego, Adamka i Kuku.  W dalszym ciągu w klubie czekają na bramkarza Damiana Podleśnego i napastnika (młodzieżowca) Adama Rytkowskiego. Jeżeli do Wisły Kraków odejdzie Jakub Bartkowski, to do Wigier, po jesieni w Olimpii Zambrów, wróci Artur Bogusz.

Kolejny sparing Wigry zagrają w sobotę na boisku przy ZS 10 o godz. 11:00, a ich rywalem będzie MKS Ełk.

Wigry Suwałki – Olimpia Zambrów 3:1 (1:1)

Gole: 1:0 Cverna 25; 1:1 Piasecki 27; 2:1 Zapolnik 77 (k); 3:1 Zapolnik 88

Wigry: Sobolewski – Remisz, Cverna (67 Wichtowski), Wichtowski (46. Bucholc), Adu Kwame, Karankiewicz (46. Augustyniak), Dadok (67. Radecki), Radecki (46. Gąska), Rusiak (46. Kądzior), Kozak (46. Wroński), Jaworowski (46. Zapolnik)

Olimpia: Fabiański (46. Kapica) – Byczewski, Kołodziejski, Kuczałek, Kotus (46. Włodarczyk), Osoliński, Michałowski, Bach (46. Wójcik), Sołdecki (60. Jastrzębski), Grzybowski (46. Brzeski), Piasecki (46. Szerszeń)