10.08.2019

Wigry Suwałki - Warta Poznań w niedzielę. Faworyci już na czele [u nas relacja live]

Po piątkowych i sobotnich meczach 3. kolejki Fortuna 1 Ligi Wigry Suwałki, mimo że dotąd niepokonane, zajmują 15. miejsce w tabeli. W niedzielę mogą awansować aż na 6. pozycję.

Warunkiem jest zwycięstwo w rozpoczynającym się o godz. 18 na stadionie przy ul. Zarzecze spotkaniu z Wartą Poznań. Gospodarze zanotowali kolejne dwa remisy, a ich trener Adam Fedoruk z chęcią powtarza powiedzenie "do trzech razy sztuka".

Kompletem trzech zwycięstw może się pochwalić już tylko Bruk-Bet Termalica Nieciecza, z Łukaszem Budziłkiem w bramce, która w sobotę pokonała 2:0 Zagłębie Sosnowiec, spadkowicza z ekstraklasy, w którym zagrali Filip Karbowy, w ubiegłym sezonie gracz Wigier i Patryk Małecki, wychowanek suwalskiego klubu.

Inny spadkowicz, Miedż Legnica awansowała na pozycję wicelidera. W wygranym 2:1 meczu z lokalnym rywalem, Chrobrym Głogów, drużyna Dominika Nowaka gola na 1:1 zdobyla w 5. minucie doliczonego czasu I połowy, a zwycięską bramkę strzeliła cztery minuty przed upływem regulaminowego czasu.

Bruk-Bet i Miedź dysponują najwyższymi na zapleczu ekstraklasy, siegającymi 10 mln zł budżetami i uchodza za najpoważniejszych kandydatów do awansu.

Grę do końca, zostawianie serducha na boisku deklaruje Adam Fedoruk. Nowemu trenerowi Wigier ogromnie zależy na pierwszym podczas pracy w Suwałkach ligowym zwycięstwie. Próbkę ofensywnych możliwości jego młoda drużyna dała w inaugurującym rozgrywki starciu z Chojniczanką, a skuteczność w obronie pokazała w meczu ze Stalą w Mielcu. W niedzielę musi być skuteczna i w defensywie, i w przodzie.

Emocji i podtekstów na Zarzeczu będzie aż nadto

Po odejściu Mirosława Smyły, suwalski klub długo poszukiwał nowego trenera. Na giełdzie głośno było o Piotrze Tworku. Asystent Macieja Bartoszka w Koronie Kielce, a w minionym sezonie w Chojniczance Chojnice wybrał jednak nie Suwałki, a właśnie Wartę.

W poprzednim sezonie u siebie Wigry zremisowały 1:1, a na wyjeździe uległy poznańskiemu zespołowi 0:1. Zwycięskiego gola dla Warty z rzutu karnego zdobył Michał Żebrakowski, od kilku dni napastnik Wigier. W ekipie Zielonych znalazł się zaś Mariusz Rybicki, były skrzydłowy suwalskiej drużyny.

O tym, czy Wigry odniosą pierwsze zwycięstwo w sezonie będą się mogli Państwo przekonać śledząc naszą relację na żywo.

Wyniki i pary 3. kolejki

Piątek, 9 sierpnia

Olimpia Grudziądz - Chojniczanka Chojnice 3:5 (0:2)

Bramki: Tiago Alves 46, 75, Omran Haydary 72 - Kamil Sylwestrzak 5, Aghwan Papikjan 13, Krystian Wachowiak 78, Seweryn Michalski 86, Bartosz Wolski 90

Stomil Olsztyn - GKS 1962 Jastrzębie 2:1 (1:0)

Bramki: Grzegorz Lech 26 (k), Maciej Pałaszewski 67 - Adam Wolniewicz 73 (k)

Sobota, 10 sierpnia

Miedź Legnica - Chrobry Głogów 2:1 (1:1)

Bramki: Marquitos 45, Roko Mišlov 86 - Michał Pawlik 13

GKS Tychy - Odra Opole 4:1

Bramki: Maciej Mańka 44, Dario Krišto 47, Łukasz Grzeszczyk 72 (k), Łukasz Moneta 87 - Mateusz Czyżycki 41

GKS Bełchatów - Radomiak Radom 3:0 (2:0)

Bramki: Przemysław Zdybowicz 9, Bartosz Biel 34, Dawid Kocyła 89

Puszcza Niepołomice - Sandecja Nowy Sącz 1:2 (0:1)

Bramki: José Embaló 61 - Maciej Korzym 16, Michal Piter-Bučko 74

Bruk-Bet Termalica Nieciecza- Zagłębie Sosnowiec  2:0 (0:0)

Bramki: Martin Mikovič 56, Piotr Wlazło 69 (k)