01.10.2017

Wigry Suwałki – Chojniczanka Chojnice 0:2. Ciężko było to oglądać [zdjęcia, wyniki, tabela]

Doświadczona ekipa z Chojnic zdominowała gospodarzy agresją, odniosła pewne zwycięstwo i wróciła na fotel lidera Nice I ligi. Dla Biało-Niebieskich jest to już szósta porażka w sezonie.

Wydawało się, że po trzech kolejnych zwycięstwach Wigry znalazły się na fali wznoszącej tym bardziej, że czekały je trzy mecze z rzędu na własnym boisku. Niestety, w środę uległy 0:3 Rakowowi Częstochowa, a w teraz znowu nie strzeliły bramki w spotkaniu z Chojniczanką. W tę sobotę do Suwałk przyjedzie Stal Mielec.

- Przeżywamy trudny moment – przyznaje  Artur Skowronek, trener Wigier. – Znam swoich zawodników, obserwuję ich na co dzień i jestem pewien, ze się podniesiemy. Z Chojniczanką, na ile mogli, walczyli. A że walczyli do końca, to świadczy o tym, że fizycznie są dobrze przygotowani.

W Wigrach nie mógł zagrać narzekający na zbitą stopę Serhij Pyłypczuk. Ukraińca zastąpił w pomocy Robert Obst. W wyjściowej „11” ponownie pojawił się Karol Mackiewicz  i dopóki był on na boisku, przyczajeni do kontrataków miejscowi próbowali śmielej coś zdziałać w przodzie. W 11 minucie, po wrzutce Damiana Gąski, wypożyczony z Jagiellonii do Suwałk po to, żeby doszedł do formy po długiej kontuzji skrzydłowy odważnie powalczył o górną piłkę, ale po niecelnym strzale głową padł na murawę jak nieżywy. Po interwencji fizjoterapeutów wrócił na plac, ale w 19 minucie opuścił już go na noszach. Po starciu z rywalem obok własnego pola karnego Karol Mackiewicz wywrócił się i od razu wykonał gest żądania zmiany. Pozostaje mieć nadzieję, że to nie ponowne zerwanie więzadeł.

To nie koniec nieszczęść. Mackiewicza zastąpił Krzysztof Wołkowicz i wytrzymał na boisku tylko kwadrans. Ledwie miejsce utykającego kolegi zajął Kamil Kościelny, Chojniczanka cieszyła się z prowadzenia.

W 38 minucie z lewej strony w pole karne wrzucił piłkę Adam Ryczkowski, który wiosną był wypożyczony z Legii Warszawa do Wigier, i niespodziewanie zaliczył asystę. Stoperzy Wigier się zagapili, co skrzętnie wykorzystał Tomasz Mikołajczak, który z bliska pokonał Łukasza Budziłka. Dodajmy tylko, że w niemal identycznym momencie spotkania, bo w 39 minucie i w podobny sposób Wigry straciły gola na 0:1 w środowym starciu z Rakowem.

Suwalczanie przyjęli potężny cios, ale nie jeszcze nie dawali za wygraną. Po indywidualnej akcji na czystą pozycję próbował wyjść Damian Gąska, ale został podcięty przez Michała Markowskiego. Ku oburzeniu miejscowych, obrońca gości zobaczył jedynie żółtą kartkę.

Fauli było w tym meczu aż nadto, gra była rwana, ciężko było o płynną akcję z obu stron. Mocniejsi fizycznie gracze Chojniczanki umiejętnie doskakiwali do przeciwników, potrajali nawet krycie (patrz zdjęcia) pozwalali gospodarzom stwarzać jakiekolwiek zagrożenie jedynie ze stałych fragmentów.

- Od początku ten mecz nam się nie układał – ocenia Artur Skowronek. – Szybkie zmiany pokrzyżowały nam plany, wprowadziły zamieszanie w grę. Po przerwie zmieniliśmy ustawienie, ale nic to nie dało. Podobnie jak w drugiej połowie w środę,  nie stworzyliśmy ani jednej stuprocentowej sytuacji.

Okazje do podwyższenia wyniku marnowała za to Chojniczanka. Po dośrodkowaniu po ziemi z rogu, minimalnie obok słupka uderzył Adam Ryczkowski, za lekki strzał z ostrego kąta oddał Tomasz Mikołajczak, który powinien raczej zagrywać do lepiej ustawionych partnerów, a w 89 minucie kapitalną okazję zaprzepaścił Emil Drozdowicz.

Tego, co nie udało się Drozdowiczowi, chwilę później dokonał Krzysztof Danielewicz. Rezerwowy Chojniczanki  wykorzystał dośrodkowanie i strzałem głową w kierunku dalszego słupka sprawił, że Łukasz Budziłek po raz drugi musiał sięgnąć po piłkę do siatki.

- Muszę pogratulować swoim zawodnikom, zespół zrealizował założenia taktyczne – cieszy się Krzysztof Brede, trener Chojniczanki. – Po własnych stratach zdarzały się nam jednak gorsze momenty. Musimy wystrzegać się takich błędów, żeby móc kontynuować dobrą passę.

W szatni gości długo rozbrzmiewały radosne śpiewy, a gospodarze głowią się, jak wyjść z drugiego już w tych rozgrywkach kryzysu, w jaki sposób dochodzić do strzeleckich sytuacji, no i jak je wykorzystywać. W 11 dotychczasowych meczach Wigry zdobyły sześć bramek.

Wigry Suwałki - Chojniczanka Chojnice 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 - Tomasz Mikołajczak 38, 0:2 - Krzysztof Danielewicz 89.

Żółte kartki: Mackiewicz, Kwaśniewski (Wigry), Boczek, Markowski, Ryczkowski, Grzelak (Chojniczanka). Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin). Widzów: 1000.

Wigry: Łukasz Budziłek - Piotr Kwaśniewski, Rafał Remisz, Adrian Jurkowski,  Artur Bogusz, Karol Mackiewicz (19 Krzysztof Wołkowicz, 37 Kamil Kościelny),  Robert Obst, Patryk Sokołowski (66 Patryk Klimala), Mateusz Radecki, Damian Gąska, Laurențiu Iorga.

Chojniczanka: 84. Radosław Janukiewicz - Wojciech Lisowski, Michał Markowski, Tomasz Boczek, Przemysław Pietruszka,  Jacek Podgórski (82 Krzysztof Danielewicz), Paweł Zawistowski, Rafał Grzelak (90 Jakub Bąk), Tomasz Mikołajczak, Adam Ryczkowski, Emil Drozdowicz.

Pozostałe wyniki 11. kolejki:

Piątek, 29.09.

Ruch Chorzów - Miedź Legnica  1 : 0 (0:0)

Gol: Maciej Urbańczyk 54 (k)

Żółte kartki: Vilim Posinković – Tomislav Božić, Wojciech Łobodziński, Frank Adu Kwame, Przemysław Mystkowski

Sobota, 30.09.

Chrobry Głogów - Odra Opole  2 : 0 (1:0)

Gole: Mateusz Machaj 42 (k), Damian Kowalczyk 90

Żółte kartki: Michał Ilków-Gołąb, Michał Michalec, Robert Mandrysz, Marcel Gąsior – Rafał Niziołek

Czerwona kartka:  Jakub Habusta (Odra, 74 minuta)

Stal Mielec - Zagłębie Sosnowiec  1 : 1 (0:1)

Gole: Maksymilian Banaszewski 83 - Arkadiusz Jędrych 30

żółte kartki: Krzysztof Kiercz, Maksymilian Banaszewski – Dawid Kudła, Rafał Makowski, Żarko Udovičić

Bytovia Bytów - GKS Katowice  1 : 2 (0:1)

Gole: Michał Jakóbowski 74 - Adrian Błąd 45, Wojciech Kędziora 85

Żółte kartki: Wojciech Wilczyński, Bartłomiej Poczobut, Łukasz Wróbel – Mateusz Mączyński.

Stomil Olsztyn -  Raków Częstochowa  1 : 3 (1:2)

Gole: Grzegorz Lech 44 (k) - Karol Mondek 4, Krystian Wójcik 16, Adam Czerkas 77

Żółte kartki: Daniel Mikołajewski, Paweł Baranowski, Wiktor Biedrzycki, Paweł Abbott – Jakub Łabojko, Rafał Figiel, Adam Mesjasz

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Puszcza Niepołomice  2 : 1 (1:0)

Gole: Paweł Tomczyk 16, Valērijs Šabala 72 - Krzysztof Szewczyk 79

Żółte kartki: Bartosz Jaroch, Kamil Wiktorski, Wojciech Fabisiak – Michał Mikołajczyk, Marcin Orłowski, Michał Czarny

GKS Tychy - Pogoń Siedlce  2 : 3 (0:1)

Gole: Kamil Zapolnik 70 (k), 74 - Grzegorz Tomasiewicz 41 (k), Dariusz Zjawiński 61, Mateusz Żytko 87 (k)

Żółte kartki: Daniel Tanżyna, Wojciech Szumilas, Piotr Ćwielong – Dariusz Zjawiński, Jakub Szrek, Daniel Chyła, Grzegorz Tomasiewicz

Niedziela, 01.10.

Olimpia Grudziądz - Górnik Łęczna  1 : 0 (0:0)

Gol: Mateusz Klichowicz 51

Żółte kartki: Tomasz Wełna, Maciej Wolski – Arkadiusz Kasperkiewicz, Rafał Kosznik, Łukasz Tymiński.
Czerwona kartka (za 2. zółte): Łukasz Tymiński (Górnik, 76. minuta).

6 goli - Mateusz Machaj (Chrobry Głogów), Marcin Wodecki (Odra Opole),
5 goli - Maciej Domański (Puszcza Niepołomice), Janusz Surdykowski (Bytovia Bytów),
4 gole - Adam Czerkas (Raków Częstochowa), Grzegorz Lech (Stomil Olsztyn), Adam Ryczkowski (Chojniczanka Chojnice), Patryk Szysz (Górnik Łęczna), Paweł Tomczyk (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Jakub Vojtuš (Miedź Legnica), Dariusz Zjawiński (Pogoń Siedlce),